"המשטרה בחרה צד, הפקירו אותנו": שי סקלר, אחד המוחים שהפגינו אמש מול ביתו של השר אוחנה שהותקף אתמול ונפצע בראשו, משחזר את הרגעים הקשים ובא בטענות כלפי המשטרה. לדבריו, כשביקש סיוע מהשוטרים, הוא נתקל באטימות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אתמול הסתננה להפגנה קבוצה מאורגנת של בריונים שמוסתים ככל הנראה מבלפור, חמושים בבקבוקי זכוכית, באלות ובגז פלפל. אחד מהם תקף אותי עם חפץ חד בראש ועוד שניים התנפלו עליי", סיפר סקלר בריאיון ל"שש" עם עודד בן עמי. 

מפגין הותקף בתל אביב (צילום: N12)
שי סקלר לאחר שהותקף | צילום: N12

"באותו הרגע לא היו שוטרים אבל לצערי הרב התקרית המקוממת היא שאני המשכתי לעקוב אחרי הפורעים עם עוד מפגינים אמיצים, והתברר לנו שחלק מהם היו שוטרים סמויים, הם סירבו לקרוא לשוטרים אחרים", הוסיף והפנה אצבע מאשימה לעבר השוטרים: "ככה ראינו שהמשטרה בחרה צד באופן מכוער במאבק הזה".

"אנחנו קורבנות של תוקפים אלימים", אמר ושב להאשים את המשטרה: "אתם פישלתם פה. החליטו להפקיר אותנו ולהפסיק לשרת את העם". 

סגן ניצב יצחק כהן, מפקד תחנת יפו, השיב לו: "אנחנו נמצאים בתהלוכה שנשרכת על פני קילומטר ומעלה. חלק ממנה מתפצלת, השוטרים רצים ממקום למקום ואין לנו יכולת לשלוט על תהלוכות כאלה. השוטרים הגיעו כשדווח על קטטה, תחילה השוטרים לא הבינו מי נגד מי ומי התוקפים. היו מאות אנשים". 

לדבריו, "השוטרים לא הבינו מי נגד מי כאשר הסתכלו לעבר החבורה שברחה משם. הושלכה אבן שאם הייתה פוגעת בראש הנזק היה גדול יותר". שי טען בתגובה: "הסיבה שאותו שוטר נפצע היא בגלל שהוא הלך בתוך חבורת התוקפים, יחד איתם. ניגשתי לבקש עזרה - והשוטרים סירבו". 

"המשטרה מאבטחת את כולם ומאפשרת את התהלוכה שלא תואמה", הוסיף סגן ניצב כהן, "צריך להבין שמבחינה מבצעית זה מאוד קשה. חלק מהאנשים מושכים ונכנסים לסמטאות. אני לא חושב שנכשלנו. אם התהלוכה הייתה מתואמת עם המשטרה והיא הייתה מכווצת במקום אחד, יכולנו לאבטח אותה. אבל ברגע שתהלוכות מתקיימות ללא כיוון – חילקנו גזרות. זו לא מדיניות אלא מבצעיות. כל מי שיזוהה בסרטונים ייעצר וימוצה איתו הדין".