חשיפת חדשות 12 על החשד לטיוח במשטרה ובפרקליטות ממשיכה לעורר סערה – וקרב גרסאות. ב"גלובס" חשפו הערב (רביעי) מסמך משטרתי שמאשר כי החוקר רוטנברג ידע על בדיקה שהתנהלה נגד נוני מוזס, ועל חומרים שנגעו לה בשנת 2015. במקביל, היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט פרסם הערב הודעה חריפה ובה גיבוי לטענות הפרקליטות על רקע מותו הטרגי של יעקוב אבו אלקיעאן באום אל-חיראן. היועמ"ש דחה את טענות נתניהו לפיהן אלקיעאן הוגדר כמחבל כדי לפגוע בראש הממשלה וכינה את הדברים ״טענת כזב, אין קשר לראש הממשלה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי הסעיף החמישי במסמך שחשף גלובס, החוקר שעומד במרכז פרשת הטיוח במשטרה ידע על קיומה של בדיקה בעניינו של מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס בשנת 2015, ועל מידע מתוכה, מבלי לעדכן שהוא בקשר עם אחותו ג'ודי ניר מוזס. עם זאת, לפי הפרסום לא ברור אופי הבדיקה שהתנהלה נגד מוזס, שכן במשרד המשפטים לא אישרו אם מדובר בבדיקה בתיק 2,000 או מידע אחר.

לפי הפרסום של העיתונאי אבישי גרינצוויג, המסמך שהגיע לידי גלובס חושף כי רפ"ק אבי רוטנברג נחשף במסגרת תפקידו כחוקר ביחידה הארצית לחקירות הונאה לבדיקה פלילית שהתקיימה ביחידה בעניינו של מו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. במסמך נכתב: "התנהלה ביאח"ה, מסוף שנת 2015, בדיקה בעניינו של ארנון (נוני) מוזס, אחיה של הגב' ג'ודי ניר מוזס. רב פקד רוטנברג ידע על הבדיקה ועל קיום חומרים שנגעו לה".

כפי שנחשף בחדשות 12, החוקר רוטנברג לא דיווח על ניגוד העניינים עד שהשקר נחשף על ידי מפקדיו.

ג'ודי ניר מוזס, נוני מוזס (עיבוד: משה שי , פלאש/90 )
ג'ודי מוזס ואחיה נוני מוזס | עיבוד: משה שי , פלאש/90

אותו מסמך משטרתי מתייחס גם לחקירת פרשת השחיתות בעיריית רמת גן, בה בנה של ג'ודי ניר מוזס, ניר מוזס, היה אחד החשודים. רפ"ק רוטנברג, מנגד, היה אחד החוקרים בתיק. הפרשה נחקרה בשנים 2014-2015, ובסופו של דבר לא הבשילה לכדי כתב אישום. ג'ודי עצמה, שהייתה קשורה לפרשה דרך בנה בכך שמימנה את פעילותו, לא נחשדה בתיק, אולם זומנה למסור עדות בפרשה מקבילה. את העדות גבה רפ"ק רוטנברג.

לטענת גורם המצוי בתיק, הקשר האדוק החל ביניהם בעקבות אותה גביית עדות, וג'ודי אף אמרה לו כי הוא "חתיך". משם העניינים התקדמו, ביוזמתה של ג'ודי, וכקשר רומנטי נסתר, עד שהעניין נחשף על ידי מפקדיו של רוטנברג והקשר הפך פומבי. רוטנברג לא דיווח על הקשר, ומשום כך לא נמנע טיפולו בתיק המעונות ואף לא נמנעה חשיפתו לבדיקה הפלילית בעניינו של מוזס.

ג'ודי מוזס מסרה בתגובה לשאלות "גלובס": "מותק, תקפוץ לי". עו"ד רוטנברג מסר בתגובה: "לא הייתי מודע בשום צורה ודרך לקיומו של תיק מוזס-ביבי למרות שכבר פרסמת את השקר הזה". במענה לבקשת הבהרת "גלובס" אם הטענה שהוא נחשף למידע על נוני מוזס היא שקר, ענה עו"ד רוטנברג: "לחלוטין וזה הוכח".

מנדלבליט: למותו של אלקיעאן אין קשר לרה"מ

היועץ המשפטי לממשלה הגיב היום, בהודעה רשמית, לדבריו של ראש הממשלה נתניהו בעקבות חשיפת חדשות 12 על מקרי הטיוח במשטרה ובפרקליטות. ראש הממשלה נתניהו טען בדבריו שהחלטת פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן ומפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך להגדיר את יעקוב אבו-אלקיעאן כמחבל - נועדה לפגוע בו, בראש הממשלה. 

מנדלבליט דחה את הטענות והבהיר כי הפרקליטות מעולם לא קבעה שיעקוב אבו-אלקיעאן "מחבל". "מדובר בטענת כזב", הבהיר בהודעה.

אביחי מנדלבליט ובנימין נתניהו (עיבוד: פלאש/90 )
מנדלבליט ונתניהו, ארכיון | עיבוד: פלאש/90

בנוסף, דחה מנדלבליט בתקיפות את הטענה שישנו קשר לראש הממשלה נתניהו. "לאירוע הטרגי באום אל-חיראן ולבדיקה שנעשתה בעקבותיו אין ולא היה כל קשר לראש הממשלה", נמסר. "הטענות כאמור הן שקר וכזב, המצאת יש מאין, שכל תכליתן דה-לגיטימציה למערכת אכיפת החוק ולהחלטותיה בעניינו של ראש הממשלה".