אכיפת המשטרה כלפי האזרחים שמפרים את הגבלות הקורונה ובעיקר את אי עטיית המסכה עולה מדרגה. אך במקביל לאכיפה המוגברת, מתפרסמים בימים האחרונים לא מעט סרטונים מטרידים של אלימות שוטרים נגד אזרחים שמפרים לכאורה את החוק. אחד מהם הוא דוד אוריאל ביטון בן 24 מחולון שסיפר היום לכתבנו על האירוע הקשה שבו הותקף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הם הכו אותי באכזריות, חשבתי שעמדתי למות ואני זועק הצילו ולא עזר כלום", אומר אוריאל. "פשוט הייתי שעיר לעזאזל בשבילם". חברו שתיעד את האירוע במצלמת הטלפון שלו מכחיש את טענת השוטרים כי סירבו להזדהות ואיימו על השוטרים.

אחרי האירוע פונה אוריאל לבית החולים וולפסון ולאחר טיפול רפואי הוארך מעצרו ביומיים. עו"ד אייל אבולפיה שמייצג את אוריאל דוד דרש את שחרורו המידי: "אין מקום לשום תנאי מגביל. השוטרים הם אלה שצריכים להיעצר".

במשטרה סירבו להעביר לנו את התיעוד ממצלמת הגוף של השוטרים וטענו כי הוא הועבר לבחינת מח"ש. אמש (שני) דרש השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה מהיועץ המשפטי לממשלה לשחרר את התיעוד. מח"ש פתחה בחקירה, תזמן את השוטרים ותנסה לברר מדוע הם היו צריכים להשתמש באלימות נגד מפר ההנחיה לכאורה.

ממשטרת ישראל נמסר: המקרה הועבר לבדיקת מח"ש ולכן בשלב זה אנו מנועים מלהתייחס לנושא ונפעל בהתאם לתוצאותיה. יחד עם זאת, אנו מצרים על השמטת עובדות ועיוות המציאות ביחס לחלקו של החשוד באירוע, ובפרט בנושא הטיפול הרפואי.בניגוד לנטען, מד״א זומנו למקום ע״י המשטרה בתוך דקות מרגע ההגעה לתחנה והוא סירב לקבל טיפול רפואי וסירב לכך שוב במהלך חקירתו. רק בהמשך הוא פונה לבית החולים לאחר שדחה את ההצעות הקודמות לטיפול כאמור. אנו קוראים לציבור להקפיד על קיום התקנות ולעטות מסיכה על הפנים במרחב הציבורי, להישמע להוראות השוטרים ולהזדהות בפני שוטרים כחוק,