המשטרה חשפה פרשה שבמרכזה חשד לזיוף אישורי בדיקות קורונה: במסגרת חקירה של היחידה הארצית למאבק בפשיעה החמורה והבין-לאומית (יאחב"ל) נעצרו 2 חשודים ועוכבו 2 נוספים. הארבעה ובהם סוכנת נסיעות, חשודים בעבירות זיוף, קבלת דבר במרמה והפרת הגבלות שנועדו למניעת התפשטות הנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

סוכנת הנסיעות תובא היום (חמישי) לבית משפט השלום בראשון לציון לדיון בהארכת מעצרה. חשוד נוסף הוא קטין ששוחרר אתמול בסיום חקירתו.

על פי החשד, המעורבים המרכזיים, כל אחד על פי חלקו והמיוחס לו, זייפו והעבירו אישורי ביצוע בדיקות קורונה מזויפים. האישורים נמסרו לרוכשי כרטיסי טיסה שלא ביצעו בדיקות קורנה כנדרש, באמצעות גורמי הבריאות המוסמכים, לפני טיסה לחו"ל. המטרה הייתה לאפשר להם כניסה לנתב"ג ולמדינות שונות, תוך הצגת המסמך המזויף בפני רשויות האכיפה בארץ ובחו"ל.

בדיקת קורונה (צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90)
בדיקות הקורונה זויפו | צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

סוכנת הנסיעות חשודה גם בהפקת כרטיסי טיסה מזוייפים שהועברו לאחרים, על מנת שאלה יוכלו להציגם בעת הגבלות הסגר וכך יוכלו לנוע בחופשיות בכל רחבי הארץ מבלי שיקנסו.

במשטרה הדגישו כי תיפתח חקירה פלילית נגד אזרחים "שבחרו להתעלם ביודעין מהנחיות משרד הבריאות, כשהם רואים לנגד עיניהם את תועלתם האישית מתוך כוונה להטעות את רשויות האכיפה".

בפנייה לציבור קראו במשטרה לאזרחים להישמע להנחיות והוראות משרד הבריאות: "התעלמות מהן וזלזול בהן משבשים את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. מפרי צווי הבידוד של משרד הבריאות אף עלולים להפיץ את הנגיף, להדביק ולסכן את חייהם של אזרחים נוספים ללא ידיעתם".