הם בסך הכל רצו רכב חדש ויוקרתי. החיפוש אחר הרכב שיגשים את החלום שלהם הוביל אותם לשוחח עם אדם שעשה עליהם רושם של איש "מדהים, מקסים, עדין, חמים, נדיב ועוטף", כפי שהגדירו בפנינו, או פשוט כמו "אדם שרק רוצה לעזור". לחלקם הוא הציג את עצמו כדור טל, אבל לאחרים הוא סיפר ששמו דורון פלדמן או פשוט "איש עסקים שחי במגדלי yoo". רק אחרי שהעבירו לו עשרות אלפי שקלים שהלכו לפח הם הבינו: האיש שעשו איתו עסקים עקץ אותם – ונעלם. והמשטרה? בינתיים מאפשרת לו להסתובב חופשי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הדרך שלו לעקוץ לא הייתה יותר מדי מקורית: הוא הציג את עצמו כאיש עסקים שחזר מארה"ב אחרי 20 שנה, שם השאיר חמש מסעדות ושני מגרשי רכב. הוא הזמין לקוחות לארוחת ערב ושם רכש את אמונם תוך סיפורים על היכולת שלו להשיג להם את הרכבים שירצו. כאשר הם העבירו לו את הכספים החלו לצוץ התירוצים: "עברתי צנתור" או "אני בבית חולים" או "אני בחו"ל", היו רק חלק מההודעות שהם קיבלו ממנו. בשלב מאוחר יותר הוא פשוט הפסיק להגיב.

ואיך השיטה עבדה? דור היה רוכש בצ'קים של לקוחה לקסוס, למשל, מסוכנות רכב. לאחר מכן היה משעבד אותו לבנק כדי להגדיל את מסגרת האשראי בחשבון שלו ומכר אותו במרמה ללקוח אחר מבלי לעשות העברת בעלות. אז הוא לקח את הרכב, קיבל עליו כסף פעמיים, וכיסה את חובותיו. כל זה תוך שהוא משתמש לכאורה בנשים שהוא יוצא איתן כדי לעזור לו בעסקים הללו.

הנוכלים - דור טל
דור טל | צילום: החדשות 12

הנשים הללו שנתנו לו כספים היו הולכות למשטרה אבל שם היו מפנים אותם לבית המשפט שכן לדבריהם, לא בוצעה עבירה כי הן נתנו את הכסף מרצונן.

במקרה שבו כן הוגש נגדו כתב אישום קשה מאוד למצות עמו את הדין משום שהוא מתחמק מהגעה לדיונים שלו והם נדחים בכל פעם לכמה חודשים קדימה. את דור מצאה המצלמה שלנו ביום שבו היה אמור להגיע לבית המשפט, אבל המשטרה לא הצליחה לתפוס אותו. במהלך הפגישה התפתח העימות איתו, שבו ניסינו להציג מול הפנים שלו את כל העדויות והראיות שבידינו אבל הוא הכחיש והתחמק תוך צעקות שנכבה את המצלמה.

עורך הדין יעקב שקלאר, פרקליטה של אחת הנעקצות אומר לנו: "לפי כל ההגדרות של הפסיקה מדובר בעבירות פליליות, אם במשטרה בוחרים לקרוא לזה סכסוך אזרחי זה פשוט לעג לרש ופשוט עצלות ובטלה של המשטרה".

תגובתו של דור טל באמצעות עו"ד מיכל אופיר: "מרשי הינו סוחר מכוניות אשר ייבא לארץ רכבים עבור לקוחות לשביעות רצונם המלאה. במספר קטן מאוד של מקרים נתגלעו חילוקי דעות אשר הוכרעו בבית משפט אזרחי ובמקרים אלו שילם לזוכים את כל הסכום. הכתבה לא מתייחסת למקרים שבהם נעקץ וזכה בתביעות שהגיש".

"מרשי נקלע למערכת רומנטית עם עו"ד אשר אינה בוחלת בשום אמצעי לנקום בו על שעזב אותה. עורכת הדין הייתה שותפה מלאה ופעילה בעסקיו וייצגה אותו בהליכים שונים ואף סייעה לו לזכות בהם. עורכת הדין פועלת תוך הפרת חיסיון עו"ד-לקוח וזאת בניסיון להשפיע על הליכים המתנהלים בין הצדדים בבית המשפט לענייני משפחה ומשתמשת בתקשורת להשגת מטרותיה".

"באשר להליך הפלילי המתנהל בבית משפט השלום בחדרה, מרשי כופר לחלוטין באשמה המיוחסת לו ומאמין כי יצליח להוכיח את חפותו".

תגובת המשטרה: "אנו מצרים על הטעיית הצופים ביחס לטיפול המשטרתי במקרה זה תוך עיוות המציאות. כל התלונות נגד החשוד בשנת 2019 הועברו כבר אשתקד לעיון והחלטת הפרקליטות, זאת בתום חקירה יסודית ומקצועית וביצוע כל פעולות החקירה הנדרשות. תלונה נוספת מצויה בחקירה ובמקרה אחד המתלונן ביטל תלונתו. נמשיך לחקור כל חשד לביצוע עבירות פליליות".

תגובת פרקליטות מחוז ת"א: "לאחר בחינת חומר החקירה, התיק הוחזר למשטרה כדי להשלים את החקירה ולהעמיק אותה על מנת להגיע לחקר האמת. לאחר סיום החקירה תתקבל החלטה. ההחלטה על בחירת הגוף החוקר נתונה למשטרת ישראל. לבקשתנו צורף חוקר ממפלג הונאה לצוות החקירה".