שנתיים לאחר חשיפת תיעודי ההתעללות הקשים שלה בפעוט שבו טיפלה בנס ציונה, נכנסה הבוקר (חמישי) המטפלת ציפורה דוד בשערי כלא נווה תרצה ברמלה לריצוי שנת המאסר שנגזרה עליה. לפני כחודש וחצי הורשעה דוד בהתעללות בתינוק חסר ישע בן 11 חודשים, לאחר שהודתה במעשיה והביעה חרטה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בת אל רוגוב, אמו של אחד הפעוטות שסבל מהתעללות, סיפרה על התחושות עם כניסתה של דוד לבית הסוהר: "סוף סוף הפרשה הגיעה לסיומה. סוף סוף המעגל נסגר, הבטחנו שנלווה אותה עד שתהיה מאחורי סורג ובריח והגענו לכאן וראינו שהיא נכנסת לכלא. מעכשיו היא תתחיל לרצות את עונשה ולטפל בעצמה. שנה וארבעה חודשים של סיוט, מה שקרה לבן שלנו טלטל לנו את העולם ואחר כך לעבור עוד שנה וארבע חודשים של מסע משפטי ארוך ומתיש, האמנו כל הדרך, למרות שהיו אכזבות. זה תקדים שמטפלת נכנסת לשנה בכלא וכך כל המתעללות צריכות לדעת".

בת אל רוגוב
בת אל רוגוב, שבנה סבל מהתעללות מצד ציפורה דוד

"זה שהסיפור שלנו עם ציפורה דוד הסתיים לא אומר שהסתיים המאבק", הדגישה רוגוב, "עדיין יש התעללויות, כל יום יש התעללות חדשה, כל יום יש הורים שמצטרפים למעגל הזה. רק ביחד אנחנו נגרום לשינוי, תצעקו ותשמיעו את הקול שלכם, עד שמישהו ישמע את הקול שלנו".

בפתח השמעת גזר הדין של ציפורה דוד, ציינה השופטת אפרת פינק כי "הנאשמת נהגה באכזריות תוך הטלת אימה משמעותית". לדבריה, "הפגיעה בערכים המוגנים קשה ביותר, התנהגות בזויה כלפי תינוק חסר ישע תוך הפרה קשה של אמון ההורים בה. היא נהגה בו באלימות ואגרסיביות עד כדי התעללות בו: צעקות חוזרות ונשנות, התעלמות מסבלו, הכנסה אגרסיבית של מזון, מתן סטירות, הזזת התינוק באמצעות רגלה, איום על התינוק. ניכר כי מדובר בהתפרצות חוזרת ואלימה כלפי התינוק, ללא תכנון, אך לא מדובר באירוע נקודתי. הסרטונים מדברים על פוטנציאל קשה לגרימת נזק וסבל לתינוק".

הורי התינוק בעימות עם המטפלת בביהמ"ש (צילום: החדשות)
דוד בביהמ"ש | צילום: החדשות

"הטחת התינוק מספר פעמים ומתן סטירות עלולה לגרום לו נזקים. ניתן רק להניח כי אירוע זה עלול להוביל לנזק נפשי ארוך טווח. אמו של התינוק העידה על קשייו של התינוק והטראומה של המשפחה".

השופטת פינק זקפה לזכותה של דוד את נטילת האחריות והבעת הצער. "הנאשמת פנתה להורים והביעה חרטה ומסרה כי לוקחת אחריות על מעשיה ומתנצלת. היא נעדרת עבר פלילי. היא לא תעסוק יותר במקצועה. מצבה הכלכלי בכי רע".

הפגנה נגד המטפלת ציפורה דוד (צילום: החדשות 12, החדשות12)
הפגנה נגד המטפלת ציפורה דוד | צילום: החדשות 12, החדשות12

בהחלטתה התייחסה השופטת גם למחאת ההורים שהתקיימה לאורך חודשי המשפט. "במקרה הזה למרבה הצער המחאה נגד הנאשמת לא מצד ההורים עברה את גבול הלגיטימיות", קבעה. "הרושם שהתעורר הוא כי המוחים ביקשו לעשות בנאשמת משפט שדה. במדינה דמוקרטית בית המשפט הוא שגוזר את הדין ואל לפסוק בהתאם לרוח הציבורי הנושבת".

רגע לפני מתן גזר דינה, התנצלה המטפלת שוב בפני המשפחה: "אני מאוד מצטערת. זה היה יום מאוד גרוע בחיי, אני מתנצלת בפני המשפחה וכל המעורבים בעניין".