התפתחויות בתיק הצוללות: אחת הטענות המרכזיות של נתניהו בתיק הייתה שאין לו שום קשר או ידיעה בנוגע ליחסים בין מיקי גנור לבין פרקליטו דוד שמרון. גיא פלג פרסם אמש (שישי) באולפן שישי מסמך שהוצג בחקירתו של שמרון - קטע מיומנו של גנור שבו מוזכר שמו של ראש הממשלה. החוקרים טוענים שהדבר מעיד על כך שגנור היה מתואם עם נתניהו לפני הפגישות. שמרון מצדו מכחיש: "שקרי, מגוחך ולא מתקבל על הדעת".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התמלילים מעדותו של שמרון:

חוקר: אני מציג לך את יומנו של מיקי גנור מיום 1 במאי 2012. שם ניתן לראות כי התקיימה פגישה בינך לבין גנור והשם ביבי מופיע בתחתית הפגישה.

עורך הדין שימרון אומת עם עדותו של גנור באשר לפגישה זו: "הפגישה עם שמרון שהתקיימה יום לפני הפגישה עם הויזיגן (בכיר בטיסנקרופ ויועץ של מרקל) נועדה להעביר מסרים דרך שמרון לרה"מ בנוגע לפגישה שעתידה להתקיים למחרת".

המסמך מיומנו של מיקי גנור
המסמך מיומנו של מיקי גנור

חוקר: "מיקי גנור אמר בעדותו שהמילה ביבי נועדה להזכיר לו להעביר לך את המסרים שיועברו לרוהמ. ניתן לראות את האותנטיות שבדבר".

עו"ד שמרון: "אני מחפש את המילים הנכונות כי אני לא רוצה לומר שזה יותר ממגוחך מה שאתה מתאר לי כאן. לא אתה אלא גנור - הוא צריך לרשום ביבי כדי לזכור את זה?. אני יכול להבין אם עושים רשימת מכולת, שני קוטג' חלב ביסלי לילד, זה אני יכול להבין. אני לא יכול להבין שאדם קובע פגישה עם קבלן וכותב לו את המילה דירה. הוא בא לפגוש אותי לדבר איתי על המסרים המדיניים והוא כותב לעצמו ביבי כדי להזכיר לו? זה בדיחה ולא עושה עליי שום רושם. זה מבחינתי דבר מלאכותי, שקרי ולא מתקבל על הדעת".

חוקר: "אני אומר לך שעצם העובדה שכתוב כאן ביבי בצורה אותנטית בצירוף הפגישה והנסיבה שיום למחרת אכן טס גנור לגרמניה ואכן פוגש את הויזיגן וחוזר אליך למפגש כדי לקבוע את הפגישה עם מולכו. אני אומר לך שמדובר במסמך אותנטי ואמיתי שמשקף, את המציאות בדיוק כפי שהיא הייתה ב-1 במאי 2012".

עו"ד שמרון: "צר לי, אבל אני לא מסכים איתך אמרתי לך מה היו נסיבות הפגישה ומה היו המילים שהוא השתמש בהם. אמרתי את זה כבר מספר רב של פעמים ואני אומר שלא מתקבל על דעתי. הוא ביקש ממני להעביר מסרים לרה"מ ולכן הוא כתב את המילה ביבי? זה לא נכון, מעולם הוא לא ביקש ממני להעביר מסרים לנתניהו ואם רשם ביומנו בזמן אמיתי אני לא יודע, אני לא מאמין לזה".

פרשת הצוללות (צילום: פלאש 90)
פרשת הצוללות | צילום: פלאש 90

הרישום הזה לא "שומט את הקרקע" מתחת לטענות של נתניהו, כלומר זה לא מבטל את הטענה שהוא ושמרון לא שוחחו מעולם על פרשת הצוללות. עם זאת צריך לזכור שגנור החליף את עורך דינו אלי זוהר, ועבר להיות מיוצג על ידי עו"ד שמרון.