בית המשפט העליון התכנס הבוקר (ראשון) לדיון דחוף בעניינו של רומן זדורוב שהורשע ברצח הנערה תאיר ראדה בקצרין לפני 14 שנה. ב-N12 דווח לראשונה בסוף השבוע כי השופט חנן מלצר זימן את הצדדים לדיון - מבלי לעדכן אותם בתוכנו הצפוי. נציג המדינה ועורך דינו של זדורוב זומנו שניהם, ומלצר הבהיר כי "לא יישמעו טיעונים אלא יתבקשו תגובות הצדדים לשאלות מסוימות ולהבהרות שיוצגו להם". זדורוב השתתף בדיון מבית הכלא באמצעות שידור וידאו, בשל נהלי הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מלצר העלה את עניין "הראיה החדשה" שהציג זדורוב בחודשים האחרונים - הרצאה מקוונת שהעביר חן קוגל, ראש המכון לרפואה משפטית, ובה התייחס לעקבות לא מזוהים שנמצאו בזירת הרצח. הפרקליטות טענה לאחרונה כי מדובר בראיה לא קבילה - והשמיעה עמדה זו שוב בבית המשפט. בפרקליטות טענו בפני השופט מלצר כי קוגל נמצא בניגוד עניינים בתיק, וכי הם מסרבים להסכים למעורבות שלו בתיק בכל צורה.

השופט שאל את נציגי הפרקליטות: "אם אתם מתנגדים לד"ר קוגל - האם יש אפשרות שאני אמנה מישהו כמומחה מהארץ או מהעולם?". בפרקליטות השיבו שהם מוכנים. עורך הדין ירום הלוי המייצג את זדורוב קרא לעבר נציגי הפרקליטות: "תסכימו לקוגל! מה, אתם מפחדים מראש המכון?".

עו"ד הלוי אמר בדיון: "א.ק היא הרוצחת". בתגובה נזף בו השופט חנן מלצר ואמר: "אדוני ידייק בדברים. אדוני טוען שהיא הרוצחת. אני יודע שרק בית משפט קובע מי רוצח, אחרי הליך פלילי". בהמשך התעמת הלוי גם עם נציגת הפרקליטות וצעק: "אל תקטעי אותי, אל תקטעי אותי. הפרקליטות יודעת שזדורוב חף מפשע. חף מפשע".

משפחתו של זדורוב וכמה מתומכיו שישבו באולם הריעו בעקבות אמירתו של הלוי - ומאבטחים התערבו והפסיקו את מחיאות הכפיים. בתגובה פנתה נציגת הפרקליטות לשופט ואמרה: "אדוני, אני מבקשת שבית משפט לא ייתן יד לקרקס שמתנהל בתקשורת, בחוץ ועכשיו כאן באולם על ידי עו"ד ירום הלוי".

לאחר הדיון תקף עו"ד הלוי: "לצערי הצוות שמטפל בתיק של רומן הוא לא צוות ישר. הוא לא מחפש את האמת. הוא מטעה את הדרגים שמעליו, מטעה את סגן ראש הפרקליטות ואת ראש הפרקליטות בזמנו. היום מטעה את היועמ"ש. הם מחזיקים במונופול בתיק הזה, מטעים את מי שמעליהם ואת בית המשפט בערכאות השונות".