הותר היום (ראשון) לפרסום כי הצעירה שעל פי החשד נרצחה אמש על-ידי בן זוגה בדירה ברמת גן היא מאיה ווישניאק בת 22, תושבת אורנית. ווישניאק הותירה אחריה זוג הורים ושלושה אחים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ווישניאק למדה בבי"ס היסודי בתוכנית למצטיינים באוניברסיטת בר אילן. היא בוגרת מגמת כימיה ואומנות חזותית, והייתה מדריכת נוער ביישוב. היא שירתה כלוחמת בתחום הלוחמה האלקטרונית בצה"ל ולפני מספר חודשים חזרה מטיול במזרח עם חברותיה.

הוריה, הילה ואריאל ווישניאק, סיפרו בכאב: "מאיה תמיד ראתה את העולם דרך משקפיים ורודים, ילדה שמחה, בוגרת, מוכשרת, שכל מה שנגעה בו הפך לזהב. מאיה היא מסוג האנשים ששום דבר לא קשה להם והיא הצליחה בכל דבר שבחרה לעסוק בו".

מאיה ווישניאק, שנרצחה לפי החשד ע
מאיה ווישניאק ז"ל | צילום: מתוך פייסבוק

"העולם היה קטן עליה. היא רצתה לטרוף מהכל", הוסיפו ההורים, "מאיה היתה ילדה מלאה באהבה. לב זהב ותמיד ראתה את צרכי האחר, ונרתמה לסייע ולעזור".

רחל, סבתא של מאיה, הוסיפה: "מאיה היתה נכדה קשובה והיה לנו קשר מאוד מיוחד - עמוק ואמיתי. למאיה היתה תבונה ויכולת מיוחדת לראות את הדברים שמעבר. נכדה אינטליגנטית, יצירתית ועם ראש פתוח. השיחה האחרונה שלנו התקיימה אתמול כשרציתי יעוץ בקשר לפייסבוק, והיא ישר נרתמה לסייע לי".

אחד מחבריה של ווישניאק, עידו ראובן, ספד לה בפייסבוק: "מאיה את מלאך, אני במילואים עכשיו וחנוק ולא מסוגל לעכל את זה. את היית אחד האנשים הכי טובים שהכרתי ואת מדהימה. אני לא יכול להאמין למה שאני רואה, איך לקחו לנו אותך, את בנאדם זהב". בסיום הפוסט הוסיף: "די לאלימות נגד נשים".

ניר ברטל, ראש מועצת אורנית, אמר בעקבות הטרגדיה: "אנו מזועזעים מהרצח הנתעב של מאיה בידי בן זוגה, ומחבקים את המשפחה הכואבת שאיבדה היום את היקר לה מכל. מרגע קבלת הידיעה המזעזעת, נרתמת קהילת אורנית לתמוך ולסייע ככל שניתן למשפחה".

מאיה ווישניאק, שנרצחה לפי החשד ע
מאיה ווישניאק ז"ל | צילום: מתוך פייסבוק

"הממשלה החדשה מושבעת ביום קבורתה של מאיה ובדמה היא מצווה לה למנוע את הרצח הבא. הגיע הזמן להעביר את נושא המאבק באלימות נגד נשים לראש סדר העדיפויות הציבורי, להעביר באופן מיידי את המשאבים הדרושים למאבק - לחינוך מגיל צעיר, להסברה, לאכיפה, לענישה מוגברת ולטיפול מקיף בנפגעות כמו גם טיפול בפוגעים", מסר ברטל והוסיף: "חשוב לי לקרוא ברגע כואב וקשה זה לכל נערה או אישה שנמצאות במצוקה עקב זוגיות אלימה, לפנות לעזרה לאחד ממוקדי הסיוע המקצועיים, ולא לסכן את עצמה ולהישאר בתוך מערכת זוגית אלימה".

מוקדם יותר פורסם כי במהלך הלילה, זמן קצר לאחר שנעצר על ידי המשטרה, הצעיר בן ה-21 מרמת גן שחשוד כי חנק למוות את בת זוגו ודקר את אימו, קשר את עצמו לאירוע. במהלך הלילה אימו של החשוד, שנפצעה באורח קל, העידה גם היא במשטרה. בני המשפחה והחברים של ווישניאק קיבלו את ההודעה בהפתעה מוחלטת וסיפרו כי לא היו לכך סימנים מקדימים.