מעצר ואיזוק בכוח תועד היום (שבת) בפארק הירקון, לעיני עוברים ושבים. שוטרים השתלטו באגרסיביות על אדם בעקבות ויכוח על דוח: גורמים במשטרה אומרים שהאיש הפר בידוד פעמיים ושבאותו היום קיבל שני דוחות על הפרה - ובכל זאת בחר לצאת בפעם השלישית. במשטרה פרסמו תיעוד ממצלמת גוף של אחד השוטרים, שבו נראה העימות המילולי שקדם למעצר והסירוב למלא פקודות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסרטון שפרסמה המשטרה נראה הבחור מסרב להזדהות - וגם מסרב למעצר: "אני לא מביא לך ידיים". השוטר הזהיר אותו שייאלץ להפעיל נגדו כוח. במשטרה ציינו כי האיש סירב להזדהות, סירב לעזוב את המקום - וקיבל שני דוחות קודמים על הפרת הנהלים. 

בתחילת הסרטון של המשטרה ביקש השוטר את פרטיו של האיש, שסירב לענות ולהשיב: "כבר קיבלתי פה היום שני דוחות, אני לא זז מפה. אני לא נותן לך כלום". הוא טען כי שוטרים אחרים יודעים את פרטיו: "אני בשביתת רעב עד שהשוטר הראשון, ששיקר כשאמר שקיללתי אותו ולא קיללתי אותו יבטל את הדוח". עוד אמר: "עד אז אני לא זז מפה ואני לא אוכל, אני מוכן להישאר פה גם שנה ואתם יכולים להגיד למי שאתם רוצים".

האיש הוסיף: "חבל על השיחה, לא בא לי לעצבן אותך". השוטר הבהיר כי ייאלץ לעצור אותו וגם להפעיל כוח: "אני לא רוצה לעצור אותך". האיש השיב לו: "אני לא מכיר בכם, זו שורה תחתונה". השוטר ביקש ממנו לקום ולאסוף את חפציו, אך האיש סירב.

עד ראייה: "אמר שהוא לא מצליח לנשום"

ליעד אגמון, עד ראיה לאירוע שתיעד את הנעשה, סיפר ל-N12 על השתלשלות האירוע. "הם דיברו עם אזרח שישב מתחת לעץ וצילם. השוטר ניסה לעצור אותו, האזרח לא התנגד, הוא איים עליו בטייזר ואז עצר אותו בברוטליות. האזרח אמר לו 'אתה שובר לי את היד ולא נותן לי לנשום'".

_OBJ

אגמון ציין כי מדובר בשוטר שקודם לכן ניסה לתת לו דוח, למרות שהוא מתגורר במרחק של עשרה מטרים מהפארק. "בתוך שנייה הגיעו ארבע ניידות ועצרו את הבחור".

אגמון הוסיף: "לפי התקנות מותר לנו להסתובב שם. כבר שלושה ימים יש לי היתקלויות עם שוטרים ולא מקשיבים לי שמותר לי להיות שם. אני מסתובב עם התקנות מודפסות וממורקרות כדי שיראו. אני מבין שלשוטרים קשה אז אני עוזר להם, אז הם משתמשים באיומים להעיף אותי מהפארק. לפעמים אני מוותר להם, היום לא ויתרתי - השוטר לא היה מוכן להודות שאני צודק או לבדוק עם קצין אחר את הטענות שלי כפי שהם עושים בדרך כלל ונותנים לי. הוא החליט שהוא נותן דוח לי ולזוג שכנים שלנו".

"הוא לא עשה כלום, ועצרו אותו בברוטליות איומה"

אגמון ואשתו אף הקליטו את השוטר שאמר להם: "אני אתן לכם דוח על התקהלות אסורה. אתם נמצאים במקום יותר משני אנשים עכשיו לעזוב את המקום של הפארק ואל תראה לי את הטפסים האלה. למה אתם עומדים אחד ליד השני? זו התקהלות אסורה". השוטר ביקש ממנו תעודת זהות וליעד אמר לו שאין לו השוטר אמר לו שהוא רושם לו אזהרה וביקש ממנו תעודת זהות. השוטר נשמע אומר גם לזוג השני שהם יקבלו קנס ואלו אומרים לו: "אנחנו לא התקהלנו, אנחנו עברנו פה איך זו התקהלות אסורה". השוטר ענה ואמר שהם מפרים את ההוראות.

עוד סיפר אגמון על הקנס והשתלשלות האירועים: "אני ואשתי ירדנו עם התינוק וזוג שכנים חלף על פנינו והשוטר החליט כיוון שלא הסכמתי להתפנות הוא החליט לתת לנו דוח על התקהלות אסורה, 5,000 שקלים. האירוע החריף, היו שתי ניידות כי היה צריך לחכות לניידת עם מדפסת כדי להוציא דוח וגם הוציא אותו לא תקין, בלי התגובה שלי. פתאום מיד אחרי ראיתי אותו עולה על ניידת ונוסע במהירות מטורפת, הם נוסעים עם ניידות על המדשאות בפארק במהירויות גבוהות".

אשת הטלוויזיה שי-לי שינדלר, אשתו של אגמון, סיפרה ל-N12 כי ירדה עם בעלה לפארק מתחת לביתם, ואז עברה ניידת משטרה שכרזה להם לעצור. "צעדנו בפארק ואז זוג שכנים חלף מולנו, תוך כדי שהשוטרים קראו לנו לעצור ואמרו התקהלות אסורה. הם נתנו לכל זוג דוח של 5,000 שקלים על זה שחלפנו מול השכנים שלנו. אנשים נוספים שהיו בפארק אמרו לשוטרים שהם הגזימו, דבר שגרם להם להתעצבן. הם הגיעו לאדם שישב בפארק, הוא לא עשה כלום, ועצרו אותו בברוטליות איומה".

מהמשטרה נמסר: "כך נראה עיוות מוחלט של המציאות והתיעוד המלא ממצלמות הגוף של השוטרים שמצורף כאן מוכיח זאת באופן חד משמעי. בניגוד לנטען, מדובר בתיעוד חלקי מרגע מעצרו של אדם, לאחר שזלזל בחוק באופן בוטה והפר את צו בריאות העם ביודעין ובמכוון 4 פעמיים במהלך השבת. לאחר שקיבל 2 דו״חות בגין מעשיו הפסולים, אותו אדם אף ציין בפני קצין המשטרה שהסיע אותו לביתו כי 'בכוונתו להפר את הצו פעם נוספת עד שהמשטרה תעצור אותו'".

עוד נמסר: "בפעם הרביעית שנתפס מפר את הצו, האזרח סירב להזדהות ולעזוב את המקום חרף בקשותיהם של השוטרים שוב ושוב במשך דקות עד שנאלצו לעוצרו. בימים אלו מצופה מכל אדם להישמע להנחיות והתקנות לשעת חירום שנקבעו ע״י הממשלה. לצערנו בשעה ששוטרי ישראל פועלים במסירות ומסכנים את חייהם למען בריאות הציבור ובכדי להציל חיים, יש מי שבוחר לזלזל בחוק ובאלו הפועלים לאכוף אותו".

גלעד שלמור השתתף בהכנת הידיעה.