פרטים חדשים ברצח מאיה ווישניאק ז"ל: בכתב האישום שהוגש נגד הנאשם ברצח עמית אלמוג, נטען כי לאחר שרצח את מאיה הוא ניסה לגרום למותה של אימו אך לבסוף פצע אותה. אבל אמש (חמישי) נחשף במהדורה כי בתיק החקירה יש חוות דעת של המכון לרפואה משפטית, בה מועלית בין היתר האפשרות כי האם פצעה את עצמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בכתב האישום מתואר כיצד ניסה אלמוג לפגוע באימו וכיצד הוא חבט בה, לפת את צווארה ודקר אותה בסכין שנטל, תוך כדי שהיא נאבקת ומתחננת על חייה. עוד נטען כי רק אחרי שאמרה לו שהיא אוהבת אותו – הוא חדל מלתקוף אותה.

אבל בחוות הדעת של המכון לרפואה משפטית שכתבה ד"ר מאיה פורמן, כי לאחר שנבדקו הפציעות של האם ישנה אפשרות שהאם גרמה לפציעות הללו בעצמה. אפשרות נוספת שעלתה בחוות הדעת, היא שהאם והנאשם תכננו יחד לפברק את פציעתה, ולכאורה אלמוג אחז בסכין - אבל האם לא התנגדה לפעולות שלו.

בגביית העדות שלה היא עומתה עם חוות הדעת של המכון לרפואה משפטית והכחישה זאת בתוקף. בנוסף, הטיחה האם בחוקרים: "איך אתם מעזים לייחס לי דברים כאלה?". בפרקליטות הבהירו שחוות הדעת של המכון לרפואה משפטית נבחנה, ויחד עם זאת לא התבסס חשד שהצדיק חקירה באזהרה של האם.

תגובתה של עורכת הדין אורית חיון המייצגת את עמית אלמוג: "בעת שידור הכתבה חומר הראיות טרם הועבר לידי ההגנה וטרם הוגש כתב האישום. לכן ברור כי הדלפת חוות הדעת של המכון לרפואה משפטית לידי התקשורת, על ידי המשטרה, הנה הדלפה מגמתית אשר באה להציג את האירוע באור שלילי בניגוד לראיות. אף שהיה ידוע למשטרה כי אין בחוות הדעת דבר, היא בחרה להדליפה במהרה לתקשורת, להשפיע על דעת הקהל כאילו מדובר במעשה רצח מכוןן ומתוכנן ושיבוש ראיות".

עו"ד אורית חיון (צילום: ז'אן כהן )
עו"ד אורית חיון' המייצגת את עמית אלמוג | צילום: ז'אן כהן

"חוות הדעת של המכון אינה חד משמעית, וכלל אינה קובעת ממצאים כלשהם. הראיות בתיק מצביעות בבירור כי עמית ניסה לחנוק ולדקור את אמו, ובזה הוא אף הואשם על ידי הפרקליטות. משמעות הדבר שחוות הדעת לא שינתה את מערך הראיות בתיק ואין בה כל משמעות".

"יש לראות בחומרה הדלפתה בשלב כה ראשוני על ידי המשטרה, זה בהמשך להדלפות קודמות ומגמתיות שהודלפו מתוך תיק החקירה כגון תמלילים וגרסאות עדים, עוד בטרם אלה הועברו להגנה. הכל באופן מגמתי ועל מנת להטעות את דעת הציבור. בכוונתנו לפנות לגורמים המתאימים בדרישה לחקור את התנהלות המשטרה בעניין ההדלפות בתיק זה".

"נדגיש כי מדובר בטרגדיה קשה לכל המעורבים בה. אין המדובר בתיק רצח קלאסי בין בני זוג, אין כל רקע או מניע של נקמה או אלימות. מדובר במצב נפשי מורכב ובתיק שלטעמנו לא היה בו מקום להגיש כתב אישום בעבירת רצח בכוונה תחילה. לכן אנו מציעים להמתין לקבלת חוות הדעת הרפואיות הנפשיות ואז תתבהר התמונה. אנו כואבים את האבדן הקשה, ומשתתפים בצער המשפחה, יחד עם זאת המשפט הפלילי אינו עוסק בנקמה כי אם בראיות משפטיות כך בכלל וגם במקרה קשה זה".