לאחר שהסתיימה חקירת המשטרה, היום (רביעי) הוגש לבית משפט השלום בתל אביב כתב אישום נגד סרגיי יפימוב בן 57 מבת ים, בגין רצח רופא השיניים גרגורי גריגורייב ז"ל בבת ים לפני יותר משבועיים. הפרקליטות החליטה להאשים את יפימוב בגין רצח בנסיבות מחמירות, וביקשה להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

 לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הנאשם הינו ספר במספרה הסמוכה למרפאה לרפואת שיניים בה עבד גריגורייב ובין השניים היכרות רבת שנים. לפני כ-3 שבועות התפתח ויכוח בין יפימוב למנוח בנושא נגיף הקורונה, והנאשם כינה את המנוח בכינויי גנאי. על פי כתב האישום, הנאשם שהצטייד בסכין, התקשר אל המנוח והורה לו להגיע למקום - אז דקר אותו דקירה אחת בחזה, שהובילה למותו של גריגורייב בן ה-64.

גרגורי גריגורייב, רופא השיניים שנרצח בבת ים
גרגורי גריגורייב ז"ל, רופא השיניים שנרצח בבת ים

המשיב מסר בין היתר, כי הצטייד בסכין מבעוד מועד כי רצה להרוג את המנוח. עוד מסר כי אינו מצטער על מעשיו והוסיף "אם היה אפשר עוד פעם, הייתי עוד פעם הורג אותו". יצוין כי עוד בטרם ידע המשיב כי המנוח נפטר, אמר המשיב לשוטרים "אני לא רוצה לראות אותו חי, ואם הוא מת אני מבסוט". התבטאויותיו אלה של המשיב מעידות כאלף עדים על כוונתו להמית את המנוח.

בבקשת המעצר כתבה עו"ד מיטל מור מהפרקליטות: "המשיב הצטייד מבעוד מועד בסכין, התקשר אל המנוח והורה לו להגיע למספרה ולאחר דין ודברים שהתפתח ביניהם במקום, ואף שהמנוח כבר פנה לאחור כדי לעזוב את המקום, דקר אותו המשיב דקירה אחת בלב. גם כאשר נפל המתלונן על הקרקע בעקבות הדקירה ולאחר מכן התרומם והחל ללכת מהמקום בעודו דקור ומדמם, נמנע המשיב מלהזעיק עזרה וחלף זאת, נכנס למספרה וכעבור דקות ספורות יצא ועזב את המקום".

הזירה בבת ים
"אם היה אפשר - הייתי רוצח אותו שוב"

האישום מגיע בתום שבועיים של חקירה בהובלת מרחב איילון של המשטרה, בליווי פרקליטות מחוז תל אביב. ביום ראשון ב-10.5 בשעות אחר הצהריים התקבלו דיווחים על אדם שנדקר ברחוב בלפור בבת ים. הכוחות שהגיעו למקום הבחינו בגרגורי גריגורייב, רופא שיניים שעובד בסמוך למקום, כשהוא סובל מפצעי דקירה והוא ללא הכרה. הוא פונה לבית החולים במצב אנוש, שם נפטר לאחר זמן קצר.

עו"ד שחר חצרוני המייצג את יפימוב, אמר הבוקר בעקבות הגשת כתב האישום, כי "מקריאתו נראה שהמשטרה לא הייתה מודעת לנתונים נוספים שיש בהם כדי להשפיע על נסיבות האירוע לזכותו של הנאשם, במהלל המשפט נחשוף אותם וברור שלא ניתן יהיה להתעלם מהם:".