הוא מציג את עצמו כגאון פיננסי, לא פחות, ומתפאר בסגנון חייו הראוותני - שכולל בין השאר מכוניות פאר, מטוסים פרטיים, בגדי מעצבים, פמליה של מאבטחים ועוד. אבל, במשטרה אומרים גם השבוע כי סיימון לבייב, שנולד בשם שמעון חיות לרב מבני ברק, הוא אחד הנוכלים הגדולים ביותר שפעלו בישראל מאז ומעולם. בציבור הוא מוכר כ"נוכל הטינדר", אך בריאיון ראשון מאז שחרורו מהכלא הודף לבייב את כל הטענות נגדו: "אני לא מציג מצגי שווא". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"למה לי ללכת לקחת מבחורה 10,000 דולר? זה לא יכסה לי טיסה אחת", טען לבייב מהסוויטה שלו באחד ממלונות היוקרה בתל אביב שבה הוא מתגורר כרגע. "למה לי להתחזות לבן אדם שנמצא על סף פשיטת רגל?", אמר בהתייחסו לאיש העסקים לב לבייב. 

שמעון חיות נוכל הטינדר
הורשע במסגרת הסדר טיעון בהונאה ובזיוף המחאות. סיימון לבייב

סיימון לא הסתפק בהכחשות וטען שאינו מבין למה הוא זכה בכינוי "נוכל הטינדר", להפך: "צריכים לקרוא לי 'תורם הטינדר'". כשנשאל לגבי תוכניותיו לעתיד, הוא לא פסל הליכה לפוליטיקה כאפיק מקצועי מבטיח, והגדיר את ראש הממשלה בנימין נתניהו כמודל החיקוי שלו: "אני מגיע כבר עם כתבי האישום". 

הסיפור של לבייב התפרסם לפני כשנה וחצי, כשהוא הופיע בתחקיר בכלי התקשורת בנורווגיה. אז טענו כמה צעירות כי לבייב הונה אותן, והציג להן מצגי שווא לפיהם הוא מיליארדר. מאז הוא נמלט ליוון והוסגר לישראל, כאן הורשע בגניבה וזיוף צ'קים של הורי פעוט שעליו שמר לפני 8 שנים. החקירה בעניינו בתיקים חדשים נמשכת, והמשטרה משתפת פעולה עם רשויות האכיפה במדינות שונות.

שמעון חיות נוכל הטינדר (צילום: החדשות12)
"צריכים לקרוא לי 'תורם הטינדר'". סיימון לבייב | צילום: החדשות12
_OBJ

בינתיים לבייב משתף פעולה עם נטפליקס ולדבריו סרט תיעודי עליו כבר נמצא אצלם בפיתוח: "במשך שבעה חודשים הם כבר עובדים על זה. התחילו כבר לצלם, מחכים שהקורונה תסתיים ויוכלו להגיע לישראל לשבת על התסריט. יושבים עכשיו על החוזים בקטע הפיננסי".