נפתח משפט נתניהו: ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בפתח בית המשפט המחוזי דקות לפני פתיחת משפטו. ראש הממשלה תקף: "הכול חלק ממסע תעמולה של 'רק לא ביבי' - תפרו לי תיק". עוד הוסיף: "דורש לפרסם את התמלילים והחקירה שבה הדיחו עדים כדי שיפלילו אותי". בהמשך פנה לאזרחי ישראל והכריז: "אני ניצב פה היום כראש הממשלה שלכם בגו זקוף ובראש מורם". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתחילת נאומו אמר ראש הממשלה: "מה שעומד היום למשפט זה הניסיון לסכל את רצון העם בניסיון להפיל אותי ואת מחנה הימין. למעלה מ-10 שנים שהשמאל לא מצליח לעשות זאת בקלפי. גורמים במשטרה והפרקליטות חברו יחד לעיתוני השמאל כדי לתפור לי תיקים הזויים, במטרה להרחיק את המחנה הלאומי מהנהגת המדינה. שנים רבות לא אכפת להם אם יבוא פודל צייתן מהימין - אבל אני לא פודל, אני לא מוכן לעקור יישובים ו'לכן צריך להפיל אותי בכל דרך' ". 

"אתמול הטיף אלשיך בצדקנות על טוהר מידות", המשיך נתניהו, "זה אותו אלשיך שהבעיר מיליונים מכספי המיסים, זה אותו אלשיך שתפל עליי עלילת שווא - כאילו שלחתי חוקרים פרטיים נגדו ונגד חוקרי המשטרה - אני עדיין מחכה להתנצלות. גם רוטמן טען את הטענה השקרית שאני שלחתי את קצינת המשטרה שהתלוננה נגדו בגין הטרדה מינית. אלה האנשים שהובילו את החקירות נגדי. החקירות זוהמו ונתפרו מהרגע הראשון. מה הפלא שנגמרו בכתב אישום מופרך ותפור?".  

נתניהו בבית השפט (צילום: חדשות 12)
נתניהו באולם בית המשפט | צילום: חדשות 12

נתניהו המשיך ותקף את התקשורת ומערכת אכיפת החוק: "פעמיים בשנה התערבה חבורת 'רק לא ביבי' בבחירות. ערב בחירות 2019 מיהרו לפרסם כתב חשדות נגדי. הם חשבו שאני והליכוד נתסרק בבחירות וזה לא קרה, ואז הם עשו את זה עוד פעם - עם כתב האישום".

"עשו הכול כדי שלא אהיה ראש ממשלה", הדגיש נתניהו, "אבל, אזרחי ישראל, אתם הרבה יותר חכמים ממה שהחבורה זאת חושבת עליכם ועלינו. אתם נתתם לליכוד יותר קולות ממה שכל מפלגה קיבלה אי פעם. קיבלתי מיליון ו-350 אלף קולות עם כתב אישום מופרך. גידול של כמעט 20 אחוז מפעם קודמת, זו הבעת אמון בי, זה הבעת אי אמון עצומה בהם, בכל מי שתפר את כתב האישום נגדי ולכן אזרחי ישראל - אני ניצב פה היום כראש הממשלה שלכם בגו זקוף ובראש מורם". 

 נתניהו: "דורש לפרסם את תמלילי החקירות"

"נציגי התקשורת", המשיך ראש הממשלה ותקף, "אתם רוצים לצלם אותי בבית המשפט, והבקשה הראשונה שלי מבית המשפט היא שקיפות מלאה. אני מבקש שהכול ישודר בשידור חי, שידור רציף ולא מצונזר. הציבור צריך לשמוע הכול ולא דרך המסננת המעוותת של כתבי החצר של הפרקליטות. רק ביום חמישי האחרון אחד מהם ערך עוד משפט שדה מגמתי נגדי בנוסח סובייטי".

בנוגע להתנהלות המשטרה מול הנחקרים אמר: "מדובר במקרה חמור בשיבוש הליכי משפט ובהדחת עדים - לאחד אמרו, אם לא תעיד נגד נתיהו - תלך לכלא. לזה קוראים סחיטה באיומים והכול בטלוויזיה. בלי בושה. אז הגשנו תלונה ליועמ"ש - בוא נראה מה ייצא מזה אחרי שהוא דחה את כל התלונות שהגשנו נגד מבול ההדלפות שיצאו מהבניין שלו, האם הוא סוף סוף יתייחס לתלונה הזו".  

משפט נתניהו  (צילום: החדשות 12 - חן, החדשות12)
משפט נתניהו | צילום: החדשות 12 - חן, החדשות12

"אני דורש לפרסם את התמלילים של החקירות", קרא נתניהו, "שבהן השתמשו באמצעים עבריניים כולל סחיטה באיומים, אני דורש לפרסם את החקירה שבה הפגישו עד עם אישה מסוימת במתקן משטרתי ואיימו עילו - אם לא תיתן לנו מה שאנחנו רוצים נגד נתניהו - נהרוס את משפחתך". "גם עובדת במעון רה"מ בשם סבטלנה שבאה להתלונן נגגד עובד המעון, נכנס לחדר חוקר בכיר ואמר - אם לא תפרסמי עדות שקר שנתניהו הוא זה ששלח אותך להתלונן תבלי את הלילה במעצר, אותו חוקר חקר את החקירה נגדי הניסיון להפיל אותי כדי להפיל את מחנה הימין כולו. זה שלטון החוק? זה דמוקרטיה?". 

נתניהו: "תפרו בחוק סעיף במיוחד בשבילי"

"בכל 244 שנות הדמוקרטיה, בכל אלה - לא הוגש נגד אף אדם כתב אישום בגין סיקור עיתונאי שבמקרה שלי גם לא היה. אני ומשפחתי הכי מושמצים בתקשורת בתולדות המדינה, דווקא נגדי הגישו כתב אישום בגין סיקור אוהד". נתניהו המשיך וציטט: "משפט נתניהו מעלה סכנה גדולה לדמוקטרה ולשלטון החוק. פעם ראשונה שאדם עומד לדין על סיקור חיובי". 

"זה קורה כשהתובע רוצה להפיל מישהו", אמר נתניהו, "מוצא סעיף כלשהו ומלביש את זה על קורבנו, פה לא השתמשו בסעיף קיים - פה המציאו סעיף מיוחד בעבורי, תפרו אותו במיוחד בשבילי ורק בשבילי. איך אמר שי ניצן? 'זה תקדים אבל תמיד יש פעם ראשונה' - 244 זה לא היה, במקרה זה נפל עליי".

נתניהו ושרים בבית המשפט
נתניהו והשרים בבית המשפט

"כשצריך לחסל אותי הכול אפשרי", תקף ראש הממשלה, "איך גיבה היועץ המשפטי לממשלה את כל המהלכים הפסולים הללו? וחתם על כתב האישום הזה? האם לוחצים עליו? האם יש לו משהו שהוא מסתיר?. "אני דורש לפרסם את כל הקלטות", קרא, "חובה להסיר את כל צווי איסור הפרסום, כי אם הציבור יידע את כל האמת, כל צווי הפרסום יתפרסמו".

"אני אמשיך להנהיג את מדינת ישראל", סיכם נתניהו, "ולטפל בנושאים שבאמת חשובים לכם. להמשיך להציל את חייהם של אלפי ישראלים ומעל הכול לשמור על הביטחון ולשמור על החיים שלכם. מדינת ישראל היא שליחות חיי ואמשיך ביתר שאת לשמור עליה, לשמור עליכם". 

משפט נתניהו - סיקור נרחב: מדינת ישראל נגד נתניהו: כתב האישום המלא 

לוח הזמנים המלא של המשפט 

"משפט השחיתות של נתניהו מתחיל": הסיקור בעולם 

"גם אם נתניהו יזוכה, על מה שעולל אין סליחה"

"בוקר המשפט, קשה להתעלם מחוסר האמון במערכת"

ארוך, יצרי ומתוקשר: כך ייראה משפט נתניהו

ההערכה: פרקליטי נתניהו יבקשו דחייה של שנה במשפט

לקראת המשפט: מחסומים והפגנות בירושלים

"להתסיס את השטח לפני משפט: האם ההתנהלות של נתניהו תחזור אליו כבומרנג?"

כך ייראה משפט נתניהו: השופטת המחמירה והמסר של השופטים בפסיקותיהם