בית המשפט קיבל היום (שלישי) באופן חלקי את ערעורה של הדס שטייף, לאחר שקיבל בחודש אפריל האחרון את תביעת לשון הרע שהגיש נגדה נתן זהבי. לאחר שהתבקשה לשלם פיצויים בגובה ארבע מאות אלף שקלים – בית המשפט החליט כי היא תפצה את זהבי רק בשליש מהסכום. את התביעה הגיש זהבי בעקבות עדויות שפרסמה שטייף, על כך שתקף מינית מספר נשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"סבורני כי הפחתת הפיצוי שנפסק ע"י בית משפט קמא, על כל רכיביו, כך שיעמוד על שליש בלבד מהסכום הפסוק, תהלום את כלל הנסיבות", כתב השופט יונה אטדגי. השופט כתב כי כל הראיות תורמות "להפחתה משמעותית מסכום הפיצויים, שהיה ראוי לפסקו, אילו היה מדובר בתובע ללא רבב".

אחרי קבלת תביעת הדיבה בחודש אפריל, זהבי בירך על ההחלטה ואמר שלמרות שהוא חושב ששטייף "שקרנית ולא אמינה" - הוא שם את הפרשה מאחוריו. "היא יכולה לערער לעליון ויכולה לערער לבית המשפט של מעלה כשתגיע לשם", אמר בתוכנית "קלמןליברמן" בכאן רשת ב'. "אני לא מאחל לאף אחד שיעבור מה שעברתי. הגעתי למצב שאמרתי שאני שמח שההורים שלי מתו".

הוא הוסיף: "אני מקווה שגלי צה"ל ימצאו את הזמן הנכון להיפרד ממנה. אם היא תמשיך להגיד דברים שלא כדאי שהיא תאמר היא תחטוף עוד תביעה"‎. לטענתו, "זה התחיל בטלפון עלום של מישהי שאומרת שהיא חיילת בגלי צה"ל ושמחר מפרסמים עליי על כך שאני מטריד מינית. על כל המקרים שהיא פרסמה היא לא פנתה אליי לקבלת תגובה".

את התביעה הגיש זהבי בחודש נובמבר האחרון, בעקבות עדויות כביכול שפרסמה הכתבת בגלי צה"ל על כך שזהבי הטריד ותקף מינית נשים. "עניינה של תביעה זו ברצח אופי של התובע ע"י הנתבעת, שעושה שימוש ציני בחשיבות של קמפיין "me too", נכתב בתביעה שהגיש השדרן. "למעשה היא שמה לה למטרה לבוא חשבון ולנצל את מעמדו התקשורתי של התובע לשם פרסום עצמי באמצעות השמצות נבזיות במיוחד הרומסות את שמו הטוב של התובע, כשהנתבעת משמשת כבית דין שדה – כתובעת, השופטת והתליינית".

הדס שטייף מסרה בתגובה: "בית המשפט קיבל חלקית את ערעורי על תביעתו של נתן זהבי ודחה בכך את ניסיונו להתנער מאחריותו לפגיעה באותן צעירות שסיפרו כיצד פגע בהן מינית ונפשית. השופטים קבעו כי ארבע מהנשים שהבאתי את סיפוריהן הקשים, נמצאו דוברות אמת, בית המשפט האמין לעדותן הקשה ביחס לעבירות המין שייחסו בבית המשפט לזהבי, כפי שדיווחתי בגלי צה"ל. אני מכבדת את החלטת השופטים גם בקשר להערה על תום הלב, אך מדגישה שעשיתי את עבודתי העיתונאית כמצופה ממני בזהירות ובאחריות כפי שאני נוהגת מאז ומעולם. בסופו של דבר, ביהמ"ש חתך בשליש את הפיצוי שנפסק לזהבי".