כוכב הרשת מגיב לסערה: דקל וקנין, הזמר מטבריה ששורבב ללא ידיעתו לקרב בין עבריינים, הגיב אמש (ראשון) לסערת הסרטון בו העבריין שמוליק הרוש העביר דרכו מסר ליריבו בעולם התחתון, העבריין מיכאל מור. בריאיון לגדעון אוקו מתוך כתבה שתשודר השבוע ב"אולפן שישי", אומר וקנין שבכלל לא ידע במי מדובר. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הסרטון הזה של העבריינים, אני בכלל לא ידעתי. אני מקדיש לכולם", אומר הכוכב בן ה-14, "אמרו לי להקדיש שם, הקדשתי, ואני לא ידעתי למי התכוונתי. אני לא מכיר אותו. אחרי זה כשנכנסתי לגוגל, הבנתי שזה עבריין". 

"הוזמנו בתמימות למסיבת יום הולדת", סיפרה מוקדם יותר היום אמו של דקל, אתי וקנין, בריאיון לרדיו צפון 104.5FM. "לא היה לנו מושג לאן הילד מגיע. הוא לא מכיר, הילד מקדיש ברכות לכל עם ישראל. ביקשו ממנו ברכה – הקדיש. הילד לא מכיר אף אחד, הכל מתמימות".

"אבא שלו מלווה אותו ואחיו הגדול, אני לא חושבת שצריך עוד מישהו שישגיח", המשיכה אמו של הזמיר בן ה-14. "אין לנו קשר לעניין. אני לא חושבת שזה יעשה לו נזק, ממש לא. אני רואה את כל הדיווחים בתקשורת, מחפשים בפינצטה. הילד חתום בליאם הפקות ובזמנו לא היה. לא היה לנו מושג, הכל מתוך תמימות. אני עדיין לא יודעת על מה מדובר ועל מי".

לדבריה, בנה לא יופיע יותר בטברנות ובימי הולדת - אלא רק בהופעות מאורגנות: "זה לא יחזור על עצמו, לא חפלות ולא טברנות ולא בימי הולדת, רק בבמות גדולות. דקל מבין מה קרה, בכל זאת ילד בן 14. רק אחרי שזה עלה ברשתות החברתיות בדקנו בגוגל לראות מי האנשים, אבל לפני זה לא הכרנו אף אחד ועד היום אנחנו לא מכירים".

"זה אירוע שקרה לפני מעל חצי שנה", הדגישה אתי. "הופתענו מאוד. להגיע לתקשורת ולשים אותו בכותרות על דברים שהוא בכלל לא מכיר, לא יודע ואף פעם לא שמענו את השמות הללו. רק אחרי שזה עלה ברשתות החברתיות בדקנו בגוגל, זה מצחיק, והבנו שמדובר באנשים... הילד בתמימות מקדיש ברכות לכולם, גם לך אם תבקשי. מהיום אנחנו נתחיל לסנן. הוא חתום בליאם הפקות, זה עולם אחר".

פרויקט ה-70 - מיכאל מור
העבריין מיכאל מור | צילום: פלאש 90

בשבועות האחרונים מסתובב ברשתות החברתיות סרטון שצולם לפני כמה חודשים ובו נראה וקנין בן ה-14 יושב באירוע לצדו של שמוליק הרוש - אחד העבריינים הבכירים במדינה. לבקשת הרוש, וקנין מקדיש שיר ליריבו מיכאל מור שבו הוא שר: "אתה לא אמין ואין לך מילה, אתה לא אותו הגבר שהיה בהתחלה". מור הוא ראש ארגון פשיעה בנהריה, שיושב כיום בכלא.

מור נחשד בעבר בכך שהוא ואנשיו ירו טיל לאו לעבר ביתו של מפקד משטרת נהריה; כתב אישום חמור הוגש נגדו בגין איומים נגד שופטים ושוטרים; וכיום הוא יושב בכלא לאחר שהוגש נגדו כתב אישום בגין מעורבות ברצח. בזמן ששהה בכלא התפורר ארגון הפשיעה שלו, ומי שקרא עליו תיגר הוא הרוש.

מיכאל מור בתגובה להרוש: "חשת סוג של ביטחון והקדשת לי שיר דרך טמבל" 

אמש פורסם בפייסבוק פוסט שנכתב ככל הנראה בשמו של מור, שמרצה בימים אלה עונש מאסר – בתגובה למסר שהועבר אליו בסרטון: "לפני כמה חודשים איזה ליצן ישב באירוע, שתה כוסית וחצי, לשנייה אחת חש איזשהו סוג של ביטחון שהחליט להקדיש לי שיר דרך טמבל בן 14 ומפרסם את זה בכל מדיה אפשרית", נכתב.

"אני מבין שזה הכי גבוה שלך ואין לך דרך אחרת להתפרסם. אל תשכח שבקרוב אני משתחרר. אל תפקיר את כולם ותברח... תהיה גבר כמו שאתה מנסה להיות עכשיו".