אמיר אבו לאבן בן ה-21 הורשע היום (שלישי) בדריסה למוות של הילד איתי מרגי בן ה-8 ביום הכיפורים. הרשעתו הגיעה לאחר שחתם על הסדר טיעון, כפי שפרסם אתמול לראשונה גיא פלג ב-N12 . במסגרת ההסדר, הורשע אבו לאבן בעבירות סחר בסמים והמתה בקלות דעת, בעוד עבירת שיבוש מהלכי המשפט נמחקה מסעיפי האישום. אבו לאבן אישר ל-N12 כי בחר לקחת אחריות על מעשיו. בנוגע לעונש שיוטל עליו, טרם גובשו הסכמות - ודיון נוסף צפוי להתקיים בנושא. עורך דינו: "מבינים את גודל הטרגדיה שנגרמה למשפחת המנוח". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי פרטים שנודעו ל-N12 העסקה סוכמה מאחר ולאבו לאבן היה חשוב לקחת אחריות על מעשיו. בדיון הוא גם הביע צער על המקרה. שבוע לאחר התאונה, שיתפה אמו של איתי בחדשות 12 בכאבה: "רצחו לנו את הילד. הכאב שלי כל כך גדול, הלב שלי מדמם, אני לא רוצה עוד כאב ולכן לא אלווה את המשפט. מה שהוא יקבל פחות מעניין אותי, אני כאן כדי שיפיקו לקחים". 

עו"ד ליאור שטלצר ועו"ד סתיו כהן שמייצגים את אמיר אבו לבן מטעם הסניגוריה הציבורית מסרו בפתח בית המשפט: "כבני אדם, לפני שאנחנו עורכי דין, אנחנו מבינים את גודל הטרגדיה שנגרמה למשפחת המנוח, הנאשם הבין את זה מהרגע הראשון ולקח על זה אחריות. כעורכי דין אני יכול להגיד שיש לנו טענות משפטיות כבדות משקל בתיק הזה".

"הנאשם בתוך המקום הזה של נטילת האחריות בחר להודות בעבירה ולא לגרור את משפחת המנוח ואת משפחתו שלו להליכים משפטיים ארוכים וכואבים. הוא בחר לקחת אחריות מתוך הבנה שהטעויות שלו גרמו לתוצאה טרגית ולתת לבית המשפט לגזור את עונשו בבוא העת", סיכם עורך הדין שטצלר.

אמיר אבו לאבן מחוץ לאולם בית המשפט
אמיר אבו לאבן מחוץ לאולם בית המשפט

עו"ד חי הבר, המייצג את משפחת מרגי, אמר כי מבחינת קרובי המנוח הודאת הנאשם חסרת כל כוונה: "הוא חסך זמן, אבל בוודאי לא מדובר בלקיחת אחריות. כולנו זוכרים את השיחה שפורסמה שבה הוא לא רואה את עצמו קשור לסיפור הזה ועוד בחר להאשים את איתי ז"ל שנסע ביום כיפור. אנחנו בטוחים שימוצה עמו הדין עד הסוף. מאז האירוע, המשפחה עסוקה בלשקם את חייה. היא החליטה להנציח את החיים של איתי והיא באמת מצפה שהדבר הזה לא יהיה לשווא ואנשים אחרים יידעו להבא לשמור על עצמם ולדעת שהכביש הוא לא הפקר".

עו"ד חי הבר, מייצג את משפחת מרגי
עו"ד חי הבר

"פגע עם רכבו בילד בעוצמה רבה"

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רביד שיפמן, בצהרי יום הכיפורים האחרון, בשעה 13:47, הגיע אבו לאבן ברכבו לגוש דן כדי למכור סמים מסוכנים מסוגים שונים לצרכני סמים שונים. בסמוך לשעה 15:16, לאחר שמכר סמים לארבעה לקוחות ברמת גן, פתח תקווה ותל אביב והיה בדרכו למכור ללקוח נוסף, נהג אבו לאבן ברחוב דרך נמיר בתל אביב, מכיוון צפון לדרום, בצומת הרחובות דרך נמיר ורחוב ז'בוטינסקי.

איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור (צילום: באדיבות המשפחה, החדשות)
איתי מרגי מתל אביב נדרס למוות ביום כיפור | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות

באותה העת, רכב איתי מרגי ז"ל, בן ה-8, על אופניו בכביש, בנתיב הנגדי בכביש מכיוון צפון לדרום. עם הגיעו אל הצומת, פנה המנוח, ברציפות ימינה, אל רחוב ז'בוטינסקי, תוך שהוא חוצה את נתיב נסיעתו, הנוהג ברכב. אבו לאבן נסע בנתיב האמצעי בכביש ישר, במהירות מופרזת ומעל המותר, פגע במנוח, הרכוב על אופניו, בעוצמה רבה.

מיד לאחר תאונת הדרכים ובשעה שהמנוח מוטל מדמם על הכביש, יצא אבו לאבן מהרכב ומיהר להסתיר את הסמים המסוכנים שהחזיק בשיחים שבצד הכביש כדי להעלימם מעיני השוטרים שהוא צפה שיגיעו אל זירת התאונה, ובכוונה להכשיל חקירה פלילית והליך שיפוטי ולהעלים ראיות. ניידת מד"א שהוזעקה למקום התאונה פינתה את מרגי ז"ל אל בית החולים איכילוב, כשהוא מחוסר הכרה וסובל מחבלת ראש קשה. מאוחר יותר באותו היום נפטר מרגי בבית החולים, כתוצאה ממעשיו של אבו לאבן.