שיאני המהירות המסוכנים של משבר הקורונה: לפני כחודש החלו הצמצומים במשק ומאז נרשמה ירידה חדה בכמות התנועה בכבישים, העומדת כעת על כ-30% בלבד מבעבר. אולם נתונים שהגיעו היום (שני) לידי N12 מעידים כי בעוד שמספר הרכבים על הכביש יורד, ניכרת דווקא עלייה בעבירות המהירות המופרזת: בין התאריכים 9 במרץ ל-9 באפריל תפסה משטרת התנועה 636 נהגים שנסעו במהירות של 51 קמ"ש מעל המותר או יותר. מדובר בעלייה של 19% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד, אז נתפסו בסה"כ 534 כאלה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שיא המהירות לתקופה זו נשבר ביום ראשון שעבר על ידי נהג בן 22 מדרום הארץ. רכבו של הצעיר נקלט במד הלייזר של השוטרים כשהוא שועט במהירות של 245 קמ"ש. במשטרת התנועה הצליחו לעצור את הרכב לאחר כמה קילומטרים, בחלקו הדרומי של כביש 6, ומלבד הנהג מצאו בו נוסע נוסף. רישיון הנהיגה של הצעיר נפסל, והמשטרה פועלת לחילוט רכבו.

מכמונת מהירות - 245 קמ"ש (צילום: דוברות המשטרה)
שיאן משבר הקורונה: 245 קמ"ש | צילום: דוברות המשטרה

שיא נוסף נרשם אתמול בבוקר, גם כן בכביש 6. נהג בן 39 מבאר שבע נסע במהירות 232 קמ"ש. רשיונו נפסל, רכבו נתפס, הוא נכנס למעצר בית ויובא היום לדיון בבית המשפט. ובמקום השלישי והלא מכובד - תושב חורה בשנות ה-30 לחייו שנהג לפני שבועיים במהירות של 225 קמ"ש בכביש 6, ונעצר במחסום משטרתי בלהבים. הוא נשלח למעצר בית, שבית המשפט החליט להאריך, ורשיונו נפסל עד תום ההליכים.

נהגים רבים אחרים התקרבו לרף ה-200 הקמ"ש. שלשום נתפס תושב קציר באזור מחלף קסם במהירות של 198 קמ"ש. רשיונו נפסל והוא זומן לשיפוט. היה גם נהג בן 27 מחורה שלא למד את הלקח לאחר ששבוע קודם לכן נתפס על עבירת מהירות אחרת, הוא נתפס נוהג במהירות 196 קמ"ש בכביש 6. רשיונו נפסל והוא זומן להליך שיפוט מהיר. תושב סכנין שנסע במהירות 194 קמ"ש נתפס על ידי השוטרים בכביש 6, רשיונו נפסל, הוא נעצר ושוחרר עם זימון למשפט.

פעילות המשטרה במהלך הסגר
הכבישים ריקים - עברייני התנועה חוגגים

במקרה נוסף, רוכב אופנוע מראש העין הגיע למהירות של 193 קמ"ש באזור מחלף שורשים. הוא אף נצפה חוצה רמזור אדום בשעה שהשוטרים דלקו אחריו. כשנעצר חיכתה לשוטרים הפתעה נוספת, עבירה שלישית - רשיון הנהיגה שלו בכלל פקע בספטמבר. הרוכב זומן לדין ורשיונו נפסל לאלתר. בכביש 1 למהירות זהה הגיע גם נהג צעיר משועפאט, רק בן 19. הוא נעצר ויזומן לשיפוט מהיר.

באגף התנועה זיהו בחודש האחרון עליית מדרגה בכל מה שקשור בעבירות מהירות הגורמות לתאונות דרכים ונפגעים. ראש אגף התנועה ניצב אבי אדרי הנחה את השוטרים להמשיך במאמץ המתמשך בהתפשטות נגיף הקורונה ויחד עם זאת להמשיך בפעילות נגד עבירות מסכנות חיים ולשמור על חיי ציבור הנהגים. במשטרה רואים בחומרה נהגים המנצלים את מצב תנועת כלי הרכב המועטה כדי לנסוע במהירות מסכנת חיים ומבטיחים למצות איתם את הדין.