מצית את בניין העירייה - ונמלט: סרטון שהגיע לידי N12 מתעד כיצד הצית תושב מזרח ירושלים בשנות הארבעים לחייו את בניין עיריית ירושלים בכיכר ספרא, לפני כשבועיים. מחקירתו של המצית עלה כי המניע היה דוח שקיבל מהעירייה, אחרי שמכר מסכות ללא רישיון לעסוק ברוכלות. כתב אישום הוגש נגדו היום לבית המשפט.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתב האישום מתאר את השתלשלות האירועים; ראשית הגיע הנאשם לרחבת העירייה בירושלים, והציג במקום מסכות בד למכירה לציבור. פקח עירוני שהגיע למקום נתן לו קנס בסך 475 שקלים, בשל העובדה שהנאשם לא החזיק באישור לעסוק ברוכלות. הנאשם, שזעם בעקבות הקנס שקיבל, החליט לשרוף את בניין העירייה כנקמה על הקנס.

הוא ניגש לתחנת דלק במזרח העיר, מילא שני בקבוקי שתייה בבנזין וניגש חזרה אל בניין העירייה. הוא הגיע אל בניין מספר 2, ואחרי שבחן את המקום והגיע למסקנה שאין בפנים אנשים, ניפץ את החלון באמצעות אבן גדולה. אחר כך שפך פנימה את הבנזין שהביא והדליק את המבנה עם מצית שהייתה ברשותו. כתב האישום הוגש נגדו ביום שישי האחרון.

מספר מוכתרים משכונות במזרח ירושלים הגיעו היום לבניין העירייה, ונפגשו עם ראש העיר משה ליאון. המוכתרים ביקשו להביע שאט נפש מהמקרה - והשמיעו גינוי ברור נגדו. "אנחנו נגד כל הדברים האלה, זו עירייה שעובדת למען האנשים. בגלל אחד שקיבל דו"ח ועושה מעשה כזה? זה כאילו הוא חנה לי בחנייה ואחרי שהערתי לו הוא שרף לי את הבית. מה זה? לא מקובל עלינו. זה אדם שפעל על דעת עצמו", אמר אחד מהם לראש העיר ליאון.