שוטרים הגיעו היום (רביעי) ליפו על מנת לעצור צעיר שהפר בידוד בו אמור היה לשהות – ועם הגעתם, יצאו כמה מבני משפחתו של הצעיר והתגודדו סביב השוטרים. האירוע הסתיים במעצר של ארבעה בני אדם, ומתן דו"ח לצעיר שהפר את הבידוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כתוצאה מהאירוע, החלו מהומות ביפו: עשרות בני אדם יצאו לרחובות והציתו פחי אשפה וצמיגים. חלק מהמפגינים, שהפגנתם מהווה התקהלות אסורה, יצאו לרחובות כשהם רעולי פנים. שוטרים נמצאים במקום. לאחר כשעה וחצי, הושגו הסכמות בין השוטרים למפגינים והמהומות צפויות להגיע לסופן.

מהמהומות ביפו
המהומות ביפו

מהמשטרה נמסר כי "חלק גדול מהמשתתפים הבעירו צמיגים, השליחו חפצים לכל עבר ופגעו בשוטרים שהגיעו למקום בעקבות ריבוי המשתתפים והפרות הסדר במקום. שוטרי משטרת ישראל עוסקים כעת בהפסקת הפרת הסדר האלימה". לדברי המשטרה, "עשרות מפרי הסדר הגיעו למקום באופן מאורגן כשהם מצוידים באבנים, צמיגים וחומרי בערה".

"בימי חירום אלה, בהם מגפה קטלנית משתוללת ברחבי המדינה, משטרת ישראל משקיעה מאמצים רבים למנוע התפשטות הנגיף ולהציל חיים. חוסר שיתוף פעולה עם המשטרה יתקל ביד נחושה", נמסר עוד. "ככלל, משטרת ישראל מכבדת ומאפשרת את חופש המחאה - אולם במקרה זה לא זו בלבד שהמונחים הפרו סדר באופן אלים, אלא שהם פעלו בניגוד להנחיות משרד הבריאות ובכך סיכנו את בריאותם, בריאות הסובבים ואף את בריאות השוטרים. המשטרה תאפשר את זכות המחאה ואת חופש הביטוי, אולם לא תתיר התנהגות אלימה  ותנקוט ביד קשה כלפי מפרי הסדר".‎