חשד לאלימות חמורה בתוך המשפחה: שוטרי משטרת ישראל עצרו זוג הורים בחשד להתעללות חמורה בבנם, תינוק בן חמישה ימים. היום (שישי) הם הובאו לדיון בבית המשפט, ומעצרם הוארך עד ליום ראשון. "מדובר במקרה חמור, ולא ברור כרגע מה הנזק העתידי האפשרי לתינוק"‎, נמסר מהמשטרה. מבית החולים סורוקה נמסר כי התינוק סובל מפגיעת ראש, מצבו בינוני והוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפרשה החלה כאשר במשטרה התקבל אתמול דיווח מבית החולים על חשד להתעללות חמורה בתינוק. "בבדיקה רפואית התגלה כי התינוק סובל מחבלות חמורות בפלג גוף עליון", נמסר. לאם משפחה יש הרשעה בעבירת אלימות וגם האב הורשע בעבירה של אלימות במשפחה ב-2017.   

השניים של התינוק נעצרו והועברו לחקירה במשטרת אשקלון בחשד לתקיפת חסר ישע וגרימת חבלה על ידי אחראי, והזנחת קטין. דיווח בנושא הועבר לגורמי הרווחה בעיר. לזוג ההורים, שלא מוכר לרווחה עוד שלושה ילדים בני 3,5,7.

מהמשטרה נמסר כי "ההורים נחקרו, מסרו גרסה, סיפרו את נסיבות והשתלשלות המקרה, לא נותנים הסבר לחבלות ולממצאים השונים. כמו כן, עלו סתירות מסוימות בגרסתם ואף בוצע עימות ביניהם. מדובר במקרה חמור, שלא ברור כרגע מה הנזק העתידי האפשרי לתינוק"‎.

השופטת האמונה על התיק אמרה במהלך הדיון בעניינים כי "אין בחומר החקירה ראיה ישירה לכך שהמשיבים הם אלו שתקפו את בנם. אך בהיעדר הסבר לחבלות, הנני סבורה שיש בחומר הראיות כדי לבסס חשד סביר". עוד ציינה כי קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה מצד ההורים וחשש למסוכנות‎ של השניים.

עורך דינו של האב, מיכאל בוסקילה אמר: "מדובר בזוג הורים נורמטיבים. בטיפת חלב התברר שככל הנראה יש לו חבלה, לא ברורה מה מקור החבלה, ההורים מאוד מוטרדים, משתפים פעולה עם היחידה החוקרת. אין לנו חוות דעת רפואית שמסבירה מאיפה המכה, ואין לי ספק שישחררו אותם במהרה".

עוד הוסיף: "מדובר באב נורמטיבי ל-4 ילדים, שמעולם לא היו תלונות לגבי התנהלותו כלפי ילדיו. האב משתף פעולה באופן מלא עם החקירה ומכחיש את החשדות. יש לציין שההורים הם שהביאו את בנם לקבל טיפול רפואי. האב מתפלל להחלמתו המהירה של בנו".

בדיון אמר עורך דינו של החשוד: "ילד בן 5 ימים, אני מניח שכל נגיעה יכולה לעשות לו סימן ולעומת זאת מכה יכולה להרוג אותו אבל  אני לא רופא. לכן אני סבור שהחשד הסביר הוא מאוד חלש". סניגורה של האם לא היה מעוניין לדבר.‎