במשטרה בודקים את האפשרות שלפיה עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של שרה נתניהו, עמד מאחורי התצהירים של עובדות בית ראש הממשלה שהוגשו לבית המשפט, כך פורסם אמש (שני) במהדורה המרכזית. שמו של עו"ד כהן עלה שוב ושוב במהלך החקירה של העובדת החשודה: במשטרה טוענים שעו"ד כהן "הכניס מילים בפיה" בעת שהכינה את התצהיר לבית המשפט. היא מנגד מכחישה את הכול והדגישה בחקירה שיוסי כהן רק עזר לה לנסח את התצהיר.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענת העובדת החשודה, עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של שרה נתניהו, לא עזר לה לכתוב שום דבר שקשור לתוכן התצהיר שהגישה לבית המשפט. במשטרה יבדקו האם מדובר בסיוע לגיטימי של עורך דין בעת הכנת תצהיר או משהו מעבר לכך, למשל הכוונה לא חוקית.

על החקירה באזהרה של שתי עובדות מעון ראש הממשלה פורסם לראשונה ב-N12. החקירה נפתחה בחשד לעדות שקר של עובדות במעון לטובת רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו. על פי החשד, הופעלו לחצים על שתי עובדות כדי שיתנו תצהירים לטובתה של שרה נתניהו במשפט שירה רבן. במהלך היום הודיעה המדינה לעורכת הדין נעמי לנדאו שמייצגת את רבן ולבית המשפט שהיא מבקשת להמתין עם סיכומי התיק בגלל חקירת המשטרה שנפתחה.

שירה רבן, שרה נתניהו
שרה נתניהו ושירה רבן, ארכיון | עיבוד: פלאש 90

החקירה נפתחה אחרי שאחת העובדות התוודתה בפני היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע פרגו, שמסרה עדות שקר - וזו העבירה את המידע לפרקליטות. במשטרה אישרו את הפרטים ומסרו: "ביחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433 מתנהלת חקירה שעניינה חשדות הנוגעים לעדויות ולתצהירים שמסרו שתי עובדות במעון ראש הממשלה במסגרת תביעה אזרחית".

במשטרה ציינו כי החקירה מתנהלת באישור היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, ובליווי ופיקוח של פרקליטות המדינה.

שתי העובדות עבדו יחד עם שירה רבן באותה התקופה בבית ראש הממשלה. אחת מהן התכתבה עם שירה רבן על התעמרות לכאורה של שרה נתניהו בשתיהן. אותה עובדת הגיעה לבית המשפט ובעדותה טענה שהתכתובת פיקטיבית ושכל מטרתה הייתה לגרום לשירה רבן לעזוב את בית ראש הממשלה.  ההערכה היא כי צפויים להיחקר בפרשה עובדים נוספים ובהם בכירים בבית ראש הממשלה.