אירוע חמור בעיר העתיקה: שוטרים שהוצבו באזור שער האריות בעיר העתיקה הבחינו הבוקר (שבת) בגבר שאחז בחפץ חשוד הנראה כאקדח, קראו לו לעצור ופתחו במרדף אחריו לאחר שלא נענה לקריאותיהם. המשטרה מסרה כי במהלך המרדף הכוחות ירו לעבר החשוד ונטרלו אותו. בהמשך נקבע מותו של הגבר וה"אקדח" שכביכול החזיק לא נמצא. נסיבות האירוע נבדקות.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מתחקיר ראשוני של האירוע עולה כי השוטרים זיהו חשוד פוטנציאלי כבן 30. הם סברו כי הוא מחזיק באקדח וצעקו לו לעצור, אך הוא החל לברוח. השוטרים דיווחו על המקרה בקשר וצוות מג"ב שמוצב באזור הגיב לקריאה והחל במרדף אחריו.

הכוח הבחין בגבר באזור שער האריות בעיר העתיקה וירה בו למוות. המשטרה דיווחה למח"ש על התקרית וחקירה נפתחה. במשטרת ירושלים נערכים לתגובות אפשריות לתקרית, שכן מחר אמור להיפתח מחדש הר הבית למתפללים.

השוטרים שהיו מעורבים באירוע נחקרו במשרדי מח"ש בהר חוצבים. שני לוחמי מג"ב נחקרו תחת אזהרה כשההערכה היא ששניהם ירו בו. במקביל הפלסטינים מפרסמים את זהות ההרוג - יאד אלחאלק, בן 31 מוואדי ג'וז, בעל צרכים מיוחדים שסבל ממוגבלויות.

בתוך כך, הלילה נפצע לוחם מג"ב קל מפגיעת קטנוע במחסום המנהרות סמוך לירושלים. לאחר הפגיעה בוצע ירי לעבר החשוד, אך הוא נמלט. מחקירת האירוע עלה כי הקטנוע נגנב ושמדובר באירוע על רקע פלילי שהוביל לפגיעה בלוחם.

אל האזור הוקפצו כוחות רבים שפתחו בסריקות אחר החשוד. הדורס, תושב חברון בשנות העשרים לחייו, הסגיר עצמו בהמשך הלילה לידי כוחות משמר הגבול שפעלו בעין יעל שכשהוא פצוע קל מירי. לוחם מג"ב הפצוע פונה לבית החולים הדסה עין-כרם ושוחרר לאחר קבלת טיפול רפואי.