המפגין שאיים לפגוע בבנו של רה"מ שוחרר בתנאים מגבילים: פעיל השמאל חיים שדמי נחקר היום (שישי) באזהרה במשרדי להב 433, זאת בעקבות התלונה שראש הממשלה נתניהו הגיש נגדו אישית על איומים לפגוע בחיי בנו יאיר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

יחד עם שדמי נחקרו שני פעילי שמאל נוספים שחשודים גם הם בעבירות של הסתה ואיומים לפגוע בחייו של יאיר נתניהו, בעת שהשמיעו קריאות נגדו במהלך הפגנות המחאה שקיימו מול מעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים. החקירה נמשכה כארבע שעות ובסיומה הוזהרו השלושה לבל ישובו לאיים על יאיר נתניהו ושוחררו בתנאים מגבילים.

את החקירה נגד פעילי השמאל מנהלת יחידת הסייבר של להב 433 והיא מתקיימת בעקבות אישור מיוחד שניתן אתמול בפרקליטות, לאחר ארבע תלונות שונות שהוגשו - כולל תלונתו של ראש הממשלה ותלונה נוספת של יאיר נתניהו עצמו.

יאיר נתניהו בראיון לערוץ 20
התלונן במשטרה. יאיר נתניהו | צילום: ערוץ 20

לפני יומיים הגיש ראש הממשלה נתניהו תלונה בגין הסתה בוטה לאלימות נגד שדמי. נתניהו טען כי שדמי איים לפגוע בבנו יאיר וקרא קריאות הסתה לרצח נגד בנו יאיר. התלונה הוגשה לאחר ששדמי תועד מפגין מול בית ראש הממשלה בירושלים, ולפי נתניהו איים לפגוע בבנו יאיר וקרא להשליך בקבוק תבערה על מעון ראש הממשלה.

בתיעוד מהפגנה מחוץ לבית ראש הממשלה נראה שדמי אומר במגפון: "יום אחד תהיה בלי מאבטחים ואין לדעת". מדובר במקרה חסר תקדים, שכן לא זכור בעבר מקרה דומה שראש ממשלה מתלונן בעצמו במשטרה.

נתניהו הגיב לאירוע ואמר כי "ההסתה בשמאל הקיצוני חצתה קווים אדומים. מדובר באיומים ממשיים על חייו של בני. אסור להתעלם מאיומים אלה". הוא הוסיף: "הגשתי כעת תלונה למשטרת ישראל בגין הסתה בוטה לאלימות נגדי ונגד בני יאיר".

את התלונה למשטרה הגיש נתניהו בעצמו כשביקש שקצין משטרה יגיע לביתו. ראש חטיבת החקירות, תנ"צ דודו בוהני, התייצב במעון ראש הממשלה לגבות ולהחתים את נתניהו על התלונה. לא זכור בעבר מקרה דומה שבו ראש ממשלה מתלונן בעצמו במשטרה.