המשטרה עצרה אתמול (שני) צעיר שנחשד בשוד באזור הצפון, ובדיון להארכת מעצרו היום (שני) התברר: הוא הוחזק במשך לילה שלם כשהוא אזוק בג'יפ משטרתי. בדיון בבית המשפט השלום בעכו המשטרה לא הכחישה את האירוע, והשופטת דנה עופר נזפה בנציג המשטרה: "קשה להעלות על הדעת הסבר כלשהו לדרך שבה בחרה המשטרה להחזיק אותו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לא אוכל שלא להידרש לטענות החמורות שהעלה סנגורו של החשוד לעניין תנאי החזקתו של החשוד במעצר מאז אתמול ועד היום כאשר על פי הנטען החשוד בילה את הלילה בתוך ג'יפ כשהוא אזוק", נזפה השופטת בנציג המשטרה. 

השופטת המשיכה: "אין צורך להכביר מילים על כך שמעצר בתנאים אלה אינו עולה בקנה אחד עם הוראות החוק ומהווה הפרה בוטה שלהן, ואכן קשה להעלות על הדעת הסבר כלשהו לכך שזו הייתה הדרך שבה בחרה המשטרה להחזיק אצת החשוד בזמן הארכת מעצרו. לא ניתן הסבר כלשהו לכך שהחשוד לא הוחזק בתנאים ניאותים כמקובל וכנדרש על פי חוק".

כשפנתה השופטת לנציג המשטרה וביקשה הסבר לאירוע, הוא ענה: "ניסיתי לברר מדוע בחשוד ישן ברכב משטרתי, לא הצלחתי ליצור קשר עם קצין האג"ם". השופטת דרשה שההחלטה זו בעניין החזקת העצור תובא בפני מפקד תחנת משטרת משגב שם התרחש האירוע, וגם בפני מ"מ מפכ"ל המשטרה.

עו
עו"ד סאהר אלפאר שמייצג את החשוד

לבסוף, השופטת התייחסה גם לחומרת החשדות כנגד העצור, ולכן הורתה על הארכת מעצרו עד מחר. עו"ד סאהר פאר, שמייצג את החשוד מטעם הסנגוריה הציבורית, ביקר בחריפות את המקרה: "אני סנגור כבר למעלה מ-15 שנים. מעולם לא נתקלתי בהתנהלות שערורייתית כזו שמקומה במשטרים אפלים. אני מצפה, שבהתאם להוראת בית המשפט, רמיסת הזכויות של הידוד תיבדק על ידי צמרת הפיקוד של משטרת ישראל".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "החשוד נעצר ע"י המשטרה בחשד לשוד ובית המשפט האריך את מעצרו. מה שהסנגור שכח לספר זה שהחשוד בעצמו ביקש מהשוטרים שלא לצאת מהרכב ולהמשיך לישון בו והשוטרים נענו לבקשתו ושמרו עליו כל העת. בשעות הבוקר המוקדמות כאשר התעורר החשוד, הוא הוצא מהניידת לחדר ממוזג וקיבל אוכל ושתייה. לאחר מכן בסמוך לדיון בבית המשפט לווה על ידי השוטרים בניידת מתחנת המשטרה לאולם בית המשפט. החקירה בעניינו עודנה מתנהלת ואנו נפעל למצות עמו את הדין בהתאם".