לאחר יותר מארבע שנים, התפתחות בפרשת הרצח: איש העסקים דורון שוסטר נורה למוות ב-20 במרץ 2016 בפתחו של בית מגורים בראשון לציון. שוסטר, בן 50 במותו, היה פעיל ליכוד מוכר: הוא חוסל על ידי רוכב אופנוע שנמלט מהזירה. עד כה המשטרה לא עצרה אף חשוד, אך היום (ראשון) הותר לפרסום כי חלה התקדמות בחקירה - לבקשת N12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השופט גיא אבנון מבית משפט השלום בראשון לציון התיר לפרסם כי נעצר חשוד, יאיר זוהר, תושב יבנה. זוהר נעצר לאחר שסוכן סמוי של המשטרה הפליל אותו‎. החשוד מכחיש עד כה כל קשר לרצח.

יאיר זוהר, החשוד ברצח דורון שוסטר ב-2016 (צילום: חדשות)
יאיר זוהר, החשוד ברצח דורון שוסטר ב-2016 | צילום: חדשות

אחרי שנים בלי קצה חוט: החשוד התוודה בפני הסוכן

במשך 4 שנים היחידה החוקרת (ימ"ר מרכז) חיפשה קצה חוט: התיק הזה שוב ושוב לא התקדם לשום מקום עד שסוכן סמוי שהפעילו בימ"ר מרכז במשך שנה שלמה התחיל לספק מידע. הסוכן הסמוי לא רק הפליל כ-60 עבריינים, אלא גם אמר שהוא יודע מי רצח את דורון שוסטר. 

הסוכן סיפר כי העבריין יאיר זוהר סיפר לו כי ביצע את הרצח - וסיפר לסוכן פרטים מוכמנים שרק הרוצח יכול לדעת עליהם. בימ"ר מרכז לא האמינו ורצו פרטים נוספים: הם ציידו את הסוכן באמצעים כדי לתעד את השיחה, והסוכן לא אכזב. בין היתר זוהר סיפר לו כי אלמונים שלחו אותו לבצע את הרצח, "שמו כסף על ראשו" של שוסטר. זוהר גם סיפר כיצד ביצע את הרצח.

זירת החיסול בראשל"צ, הערב (צילום: Azri Amram, חדשות 2)
הזירה שבה נרצח דורון שוסטר | צילום: Azri Amram, חדשות 2

"עימות חריף וארוך בחדר החקירות"

בעקבות גילוי המידע הזה, זוהר - שנמצא בכלא בגין עבירות אחרות - הובא לימ"ר מרכז, שם הטיחו בו את החשדות. הוא הכחיש ואמר שהוא לא קשור לרצח‎. בימ"ר מרכז לא הסתפקו בכך וקיימו עימות בין זוהר לסוכן. אחד החוקרים אמר: "לא זכור לי עימות כזה חריף וארוך בין שני אנשים". הסוכן הטיח בחשוד את כל מה שאמר לו, אבל זוהר כל הזמן הכחיש‎ וניסה לסתור את דבריו של הסוכן.

אותו סוכן סמוי נמצא ברשות להגנת עדים. במשטרת מחוז המרכז ניסו לשמור ככל יכולתם את החקירה הזאת תחת צו איסור פרסום. כשהמשטרה עדכנה על פעילות הסוכן ומעצר עשרות החשודים, במסיבת עיתונאים שבה נכח גם השר החדש אמיר אוחנה, דבר לא הוזכר על התפתחות דרמטית בקשר לרצח של שוסטר.

השופט: חשד סביר נגד החשוד ברצח, הסניגור: עניין של זמן עד שישתחרר

אנשי N12 דרשו מהשופט לפרסם את הפרטים ובשבוע שעבר השופט אמר להם שבכוונתו להתיר את דבר קיומה של החקירה. היום לפני החלטתו אמר השופט גיא אבנון: "החשוד לפניי עצור במספר עבירות ביניהן רצח, עבירות נשק, קשירת קשר, איומים ועוד. קיים חשד סביר לחשדות האלה".

עו"ד עדי כרמלי, שמייצג את החשוד, מסר: "מרשי מכחיש כל קשר, עומד על חפותו ואנחנו מאמינים שזה עניין של זמן עד שישתחרר. אם יוגש נגדו כתב אישום נגיב רק כשחומרי החקירה יהיו בפנינו".

עורך הדין עדי כרמלי
פרקליטו של החשוד, עו"ד עדי כרמלי

שוסטר ז"ל נחשב לפעיל ליכוד מוכר מאוד בעיר אשדוד והיה בקשר עם שרים בממשלות ישראל בעבר ובהווה. בעבר יוחסו לו קשרים עם הנשיא לשעבר, האסיר משה קצב, שר הפנים לשעבר גדעון סער וחבר הכנסת צחי הנגבי. אולם שמו של איש העסקים נקשר בעבר גם במספר פרשות שאינן מחמיאות וביניהן פרשת עורך הדין רונאל פישר.

הרצח התרחש סמוך לשעה 18:50 ב-20 במרץ 2016, יום ראשון בשבוע. בשעת הערב נשמעו קולות ירי ברחוב הקוקיה בראשון לציון. צוותי מד"א שהגיעו למקום איתרו את שוסטר כשהוא פצוע באורח אנוש ולאחר טיפול ראשוני פינו אותו לבית החולים אסף הרופא, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. במשטרה העריכו אז כי הירי בוצע על ידי רוכב אופנוע, שהצליח להימלט מהזירה לפני שהגיעו כוחות המשטרה למקום.