במודיעין עילית התפתח אתמול (שני) עימות אלים בין תושבים, על רקע הפגנה מקומית שקראה לא לקיים את תקנות החירום שקבעה הממשלה כדי לבלום את התפשטות נגיף הקורונה בישראל. המפגינים נשאו כרזות וקראו להמשיך בשגרת החיים הדתית, אולם הותקפו ופוזרו בכוח על ידי תושבים שהתנגדו לכך. המשטרה לא הגיעה למקום, ולא נעצר אף חשוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בתיעוד מהאירוע ניתן לשמוע את המפגינים קוראים: "הצילו, היהדות בסכנה". מיד לאחר מכן נראים כמה תושבים יוצאים מרכביהם, מפזרים את ההפגנה באלימות ואף רודפים אחרי המוחים ומכים אותם באגרופים ובעיטות. אחד התוקפים נשמע צועק על המפגינים: "רוצחים". עוד נשמעו קריאות לעבר המפגינים: "אתם עושים חילול השם, לכו הביתה" ו"האייפון יותר טוב ממך, טמבל".

העיר מודיעין עילית נחשבת למוקד הדבקה מרכזי בגלל העובדה שנמצאו בה כבר 151 חולים, ומספרם מוכפל בכל 3 ימים - קצב מהיר במיוחד ביחס לערים אחרות. על רקע התפשטות הנגיף בעיר זו ובערים נוספות כמו בני ברק, ירושלים, טבריה ואשקלון הודיע אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו על הגבלות מחמירות שיחולו בזמן חג הפסח. בין היתר נקבע איסור על מעבר בין יישובים החל מהיום בשעה 18:00 ועד יום שישי בשעה 7:00.