גבר בן 33 נעצר היום (ראשון) בחשד שתקף את בת זוגו בביתם שבקרית אתא, וכן הזיק לרכוש במקום. בדיון הארכת המעצר בבית המשפט השלום בקריות חשף נציג המשטרה כי החשוד, במהלך נסיונו להימלט מהשוטרים, קפץ מגג ביתו לגג בית אחר, גובה של מטרים אחדים, ושבר את שתי רגליו. הוא מאושפז כעת בבבית החולים רמב"ם בחיפה וממתין לניתוח. השופטת החליטה להאריך את מעצרו בשלושה ימים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לטענת הגבר, בזמן האירוע הוא היה שיכור ולכן אינו זוכר את שהתרחש. סניגורו, עו"ד רועי קרן, מייחס את ההתרחשות ללחצים בעקבות משבר הקורונה. בדיון הארכת המעצר בבית המשפט טען קרן כי כי מסוכנותו של החשוד נמוכה שכן "חודשים רבים לא יוכל לעמוד על רגליו".

"מציאות הקורונה הבלתי אפשרית מותחת אנשים עד הקצה", אמר קרן ל-N12. "רוב הנזק נגרם לחשוד עצמו אשר נלחץ מהסיטואציה בה נקלע לעימות עם זוגתו - ועם הגעת השוטרים נלחץ עוד יותר והתוצאה עגומה בשבילו. אני מצפה ממשטרת ישראל לנהוג באנשים במשנה זהירות ולא לדחוק אותם אל מעשי קיצון. נבקש לבדוק את התנהלות המשטרה בתיק זה, שיכול והפכה אירוע מינורי לאירוע שגרם לנזק מיותר".

עורך הדין רועי קרן
עו"ד רועי קרן | צילום: ספורט 5

עם זאת חשוב לזכור כי מדובר בחשוד שתואר על ידי המשטרה כבעל עבר פלילי עשיר. בין היתר נחשף בדיון על ידי נציג המשטרה כי הוא כבר הורשע בשנת 2013 בתקיפה של אותה בת זוג, אך התאפשר לו לחזור להתגורר עמה ועם בתם בבית המשותף.

החשוד גם לא עצר בתקיפת בת זוגו, אלא גם תקף את השוטרים שהגיעו לביתו. בת זוגו התקשרה בשעות הערב למשטרה, וסמוך אחר כך, לדברי נציג המשטרה בדיון, הגיעה ניידת. לטענת המשטרה, במסגרת ניסיון הימלטות, השליך החשוד מגג הבניים בלוני גז וחפצים נוספים לעבר השוטרים. כשנציג המשטרה נשאל בדיון בבית המשפט האם החשוד התנגד למעצר, הוא השיב: "אחרי שהוא שבר את הרגליים - לא".

לבסוף, השופטת לובנה שלאעטה-חלאילה החליטה להאריך את מעצרו של החשוד רק בשלושה ימים ולא במלוא התקופה שביקשה המשטרה. "אני סבורה כי חומר החקירה בתיק מקים חשד סביר לכך שהחשוד ביצע את העבירות המיוחסות לו, זאת בין היתר לאור גרסתה של המתלוננת ולאור דוחות הפעולה המפורטים של השוטרים", קבעה השופטת.