שחקני קבוצת מכבי ת"א בכדורגל החשודים בבעילה אסורה בהסכמה של שתי נערות בנות 15 הם דור מיכה ועומר אצילי, כך התיר היום (שני) לפרסום בית משפט המחוזי בלוד. המשטרה בוחנת גם חשד לביצוע עבירה של הגשת אלכוהול לקטינות, וטרם החליטה אם להמליץ להעמיד את השניים לדין. הסרת צו איסור הפרסום משמותיהם מגיעה לאחר עתירה שהוגשה ע"י עיתונאי "הארץ" ו"תאגיד" השידור. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השחקנים מסרו עם פרסום שמם: "שופט ושופטת ראו את הראיות ואמרו את דברם. לא בוצעו עבירות מין. צו איסור הפרסום היה הכרחי לתקופת החקירות כדי שהן יתנהלו בצורה היעילה ביותר ללא חשיפת כל הצדדים המעורבים". 

הם הוסיפו: "עם תום הפרק הזה - ולמרות רצונם של עורכי הדין לערער לבית משפט העליון לאיסור פרסום שמם, בגלל הנזק התדמיתי האדיר שנוצר ויכול אף לגדול עם פרסום השמות - החליטו דור מיכה ועומר אצילי לחשוף את שמותיהם בידיעה ברורה שלא נפל פגם פלילי בהתנהלותם".

עומר אצילי (צילום: אורטל דהן)
"לובשים את מדי הנבחרת עם סמל המדינה". עומר אצילי | צילום: אורטל דהן

עוד נמסר: "הנזק הכולל שנוצר לשחקנים הוא עצום אבל דור ועומר בוחרים לא להסתתר מאחורי צווי איסור פרסום ולהביט לאמת בלבן של העיניים ולהתמודד עם ההשלכות של הפרסום. דור ועומר שמחים באליפות שבה היה להם חלק נכבד ומחכים לחזור לשגרה עם חבריהם לקראת פתיחת העונה הבאה. אנו מאחלים לכולם בריאות טובה וחוסן נפשי וכלכלי בתקופה לא פשוטה שאנו עוברים בתקווה לעתיד טוב יותר במהרה".

אצילי ומיכה הם שניים מהשחקנים הבכירים ביותר והמשתכרים הגבוהים ביותר במכבי תל אביב, שנמנים על הסגל הרחב של נבחרת ישראל. מיכה בן ה-28 גדל במחלקת הנוער של מכבי תל אביב, זכה איתה בחמש אליפויות (כולל הנוכחית) ונחשב לאחד השחקנים האהובים על האוהדים. הוא אף נבחר בשנה שעברה לשחקן המצטיין בליגת העל.

אצילי בן ה-26 עבר בכמה קבוצות, כשעונת הפריצה בקריירה הייתה בבית"ר ירושלים. לאחר שניסה להזניק את הקריירה בחו"ל ללא הצלחה, חזר לארץ למכבי תל אביב וזכה עימה בשתי אליפויות (כולל זו הנוכחית).

בדיון הקודם על הסרת צו איסור הפרסום, טען עורך הדין שערער על ההחלטה להאריכו כי היא מנוגדת לעיקרון חוקתי של משפט הצדק. "אני חושב ששופטת השלום סטתה מהמצווה בחוק". הסביר. "השחקנים לובשים את מדי נבחרת ישראל, ועליהם סמל המדינה. הם מייצגים אותי - ולכן צריך לראותם כדמויות ציבוריות. להנאה מאור הזרקורים יש שתי פנים".

עורכי הדין עדי כרמלי וינון היימן
עו"ד עדי כרמלי ועו"ד ינון היימן, פרקליטיהם של אצילי ומיכה

נציג המשטרה הבהיר בדיון כי הסרת צו איסור הפרסום בשלב זה לא תפריע לחקירה. "אין צורך בצו איסור פרסום מבחינת עבודתנו והתקדמות החקירה", הבהיר. "אנחנו לא יכולים לעמוד על הצורך בצו. ישנן עוד פעולות חקירה שאנחנו אמרים לסיים השבוע". בתום עבודת המשטרה התיק צפוי לעבור לפרקליטות מחוז ת"א, שם יחליטו אם להגיש כתב אישום או לסגור את התיק.

בשבוע שעבר התייצבו שני השחקנים לחקירה שנייה באזהרה בימ"ר מרכז, ובה נשאלו על הפערים בגרסאות בינם לבין הנערות באשר לשתיית משקאות אלכוהוליים ביחד. השניים הכחישו כי שתו לצד הנערות, ושוחררו בתום חקירה שארכה כשעה. המשטרה אף החזירה להם את הטלפונים הניידים שנלקחו לצורך התחקות אחר ההתכתבויות.

עורכי דינם של השחקנים, עדי כרמלי וינון היימן, מסרו אז כי הם מאמינים שבכך הסתיימה החקירה, ושבקרוב תוגש המלצה לסגור את התיק. בינתיים זכתה קבוצתם של השחקנים, מכבי ת"א, באליפות המדינה בכדורגל. השניים לא שותפו במשחק המכריע מול הפועל ת"א וחלוץ הקבוצה, איתי שכטר, הקדיש להם את הניצחון: "האליפות שייכת קודם כל לשני השחקנים שלא איתנו".

המשטרה חוקרת: חשד לסחיטה

הפרשה הסתעפה לפני שבועיים כאשר המשטרה פתחה בחקירה עקב חשד לניסיון סחיטת כספים מאצילי וממיכה. לאחר מכן נעצרו שני חשודים - תומר משעלי, גבר בן 37 בעל עבר פלילי מרמת גן, וחשוד נוסף ומרכזי ששמו לא פורסם.

מחקירת החשוד המרכזי עלה כי הוא התקשר כמה פעמים להוריו של אחד הכדורגלנים והציע להם לשלם מאות אלפי שקלים תמורת השפעה על עדותה של אחת הנערות. עורכי דינו של הכדורגלן סיפרו שכבר לאחר השיחה הראשונה הם העבירו את הפרטים למשטרה, והחלה חקירה סמויה בעניין.

דור מיכה היה קרוב לשער בדקה ה-18 (דני מרון) (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

עוד עלה בחקירה כי החשוד התרברב בפני הורי הכדורגלן בכך שהשפיע על עדותה של הנערה במשטרה. הוא אף טען כי הוא זה שעמד מאחורי בקשת הנערה לדחות את עדותה בטענה שלא חשה בטוב. עורך דינה של הנערה דחה את הטענות הללו על הסף ואמר כי אין קשר בין החשוד בסחיטה לבין משפחתה של הנערה.