המשטרה התירה לפרסום היום (רביעי) את פרטי ממצאי החקירה ממקרה הרצח של מיכאל מילר בן ה-26, שלפי הממצאים, נרצח על ידי שני רעולי פנים בחדרו במלון "ביץ' האוס" בתל אביב ב-18.4.20. בהודעת המשטרה נכתב כי השלושה קבעו להיפגש בחדר המלון, ושם באמבטיה אחד מהם ירה במילר בראשו. הפרקליטות הגישה כתב אישום נגד השניים, נוריאל חג'אני בן ה-24 מגבעת שמואל, ויעקב רובין בן ה-18 מבני ברק, בגין רצח בנסיבות מחמירות של מילר ז"ל.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי הודעת המשטרה, השניים החליטו במשותף לרצוח את מילר בהמשך לסכסוך קודם על רקע חובות כספיים. השניים קבעו עם המנוח שיגיעו להתארח בחדר שאותו שכר במלון בתל אביב. הם רכבו על אופנוע מגבעת שמואל לתל אביב, ובהגיעם, המתין להם המנוח בלובי המלון, קידם את פניהם והובילם לחדרו, כשעל ראשם קסדות וכיסוי פנים.

הנאשמים ברצח בבית מלון בתא
הנאשמים ברצח בבית מלון בתא

עוד העלו ממצאי החקירה, שעם כניסת הנאשמים והמנוח לחדר, חג'אני הורה למנוח להיכנס לחדר האמבטיה, שם ירה בראשו בעוד שרובין שמר בחדר על שני גברים נוספים ששהו עם המנוח בחדר משעות הלילה. לפי כתב האישום, חג'אני הצמיד לגברים אקדח לראש ואיים עליהם לא לצאת, ובהמשך רובין כפת אותם באמצעות חבל שהביאו עימם מבעוד מועד. דקות ספורות לאחר מכן, נורה המנוח פעם נוספת, ונפטר מפצעיו.

זירת הירי בתל אביב
צילום: אלון כהן

שני הנאשמים עזבו את המלון, נמלטו מהמקום על האופנוע והעלימו ראיות לאורך מסלול רכיבתם, בעוד ששני הגברים שנותרו בחדר, השתחררו מכבילתם ודיווחו למנהל הקבלה אודות הרצח. בבקשת המעצר כתבו עורכי הדין כבאז וצור: "המשיבים פעלו ללא חשש או מורא, חדורי מטרה ונחושים לבצע את זממם - נטילת חיי אדם".  

כך המשטרה הצליחה לפענח את המקרה

חוקרי המשטרה הצליחו לבנות את מסלול הימלטות הנאשמים ואיתרו ראיות שהוסלקו על ידי הנאשמים במטרה להעלימן. בין היתר, הצליחו החוקרים להצביע על מיקומים מדויקים במעמקי נחל הירקון ולהכווין צוללנים לאיתור ראיות משמעותיות בתוך מי הנחל.

שני הנאשמים נעצרו ב-21.4, שלושה ימים לאחר הרצח, ומעצרם הוארך מעת לעת. לפני כחודש דווח כי גבר בשנות ה-20 לחייו נמצא ירוי בפלג גופו העליון במלון "ביץ' האוס" בתל אביב. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו. באותו היום המשטרה מסרה כי המעורבים האירוע מוכרים למשטרה והרקע ככל הנראה פלילי.