בתום מצוד של כמה שעות עצרה אמש המשטרה את החשוד ברצח אשתו בחולון, מאנדפרו אלאזה בן ה-37, לאחר שתמונתו הופצה ואזרחים דיווחו כי ראו אותו. בהמשך לכך נודע הבוקר (רביעי) כי במהלך חקירתו במשטרה הודה החשוד בביצוע המעשה. קרובת משפחתו של אלאזה סיפרה ל-N12 על רצף האירועים שקדם לרצח: משחרורו מהכלא ועד לעימות עם אשתו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אלאזה נעצר במהלך חודש אוגוסט האחרון בעקבות עבירות אלימות שביצע כלפי בת זוגתו - ונשפט ל-10 חודשי מאסר, מהם שוחרר ב-11 במרץ האחרון לאחר שנוכה שליש מעונשו. לדברי קרובת המשפחה, לאחר שחרורו הוא גר אצל אחותו, שמתגוררת גם היא בחולון.

פרטי החשוד: אלאזה מאנדפרו בן 37
אלאזה מאנדפרו

"הם השלימו בטלפון, לא יודעת מה קרה"

עוד סיפרה קרובת המשפחה כי הבעל ואשתו ניסו להשכין מחדש שלום בית: "אחרי ששוחרר, דוד של אשתו ואביה דיברו איתו, הם החליטו לסיים את הריב ביניהם. אחותו אמרה לי שהוא יחזור לבית שלו 10 ימים לאחר השחרור, והם השלימו בטלפון".

כשנשאלה אם לא חששו במשפחה שאלאזה שוב ינהג באשתו באלימות, אמרה: "הם אמרו שהם משלימים, שהם דיברו. דיברתי עם אחותו, לא ראיתי אותו מאז שהוא השתחרר מהכלא". עוד ספדה למנוחה: "היא ילדה טובה, אני לא יודעת מה קרה. אין לי מילים. אני לא יודעת כלום. כל המשפחה שלנו אוהבים אותה".

אחד השכנים אמר מנגד: "הוא אמר לי שאשתו בוגדת בו. כששאלתי אותו אם הוא ראה אותה בוגדת בו בעיניים שלו, הוא אמר שהוא לא צריך לראות והוא מרגיש את זה".

זירת הרצח בחולון
זירת הרצח בחולון | צילום: דוברות מד"א, דוברות מד"א

הדיווח הראשוני על האירוע התקבל במוקד מד"א אתמול בשעה 18:52, בדבר אישה מחוסרת הכרה שנמצאה בדירה בחולון. חובשים ופרמדיקים שהגיעו לזירה דיווחו כי האישה נמצאה ללא סימני חיים - וקבעו את מותה במקום.

לפי עדי ראייה שנכחו במקום, האירוע החל כאשר נשמעו צעקות שהגיעו מדירתם של בני הזוג. האישה ניסתה להימלט מבעלה אל חדר המדרגות הסמוך לדירה, שם הצליח החשוד לתפוס אותה - ודקר אותה למוות. כוחות משטרה הוזעקו לזירה ופתחו בחקירה.

לזוג יש שני ילדים ששהו בבית בעת האירוע והיו עדים לויכוח שהתגלע בין הוריהם - שבסופו נרצחה האם. הבן הגדול, כבן 14, ניסה להפריד בין בני הזוג ואף לגונן על אימו, אך ללא הועיל. לאחר המעשה, הזעיק הבן הבכור את כוחות המשטרה לזירה.

השכנים המתגוררים בסמוך לזירת האירוע סיפרו שבני הזוג עברו לשכונה לפני זמן לא רב. האישה הייתה מוכרת לשירות הרווחה בחולון, ואף שהתה במקלט לנשים מוכות בצפון - אותו עזבה לבסוף מרצונה. עובדות סוציאליות ופסיכולוגית הגיעו אמש לזירת האירוע כדי לסייע לבני המשפחה.