כבר שנים רבות מנסות הרשויות לאלץ את דני עטר, יושב ראש הקרן הקיימת לישראל, להחזיר שטחים שסיפח בניגוד לחוק מסביב לביתו. כעת, 7 שנים לאחר שהסתיימה הבנייה הבלתי חוקית - עטר מפרק אותה אך ממשיך להסתבך: היו"ר מסרב לשלם קנס בשל פרשה אחרת בסכום 80 אלף שקלים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

על פי הרשויות עטר רכש חצי דונם בכספו והשתלט על דונם נוסף, ועליהם בנה את ביתו. בשטח הציבורי הוא בנה גינה, בריכה וסלל דרך כניסה פרטית לבית המשפחה. כתב חדשות 12 אף ביקר בעבר בבריכה הזו ובחלקי הגינה שיושבים על שטחים ציבוריים.

ביתו של יו
ביתו של דני עטר אחרי ההריסה

אחרי מאבק ארוך של למעלה מ-7 שנים, שבו השתתפו רשות מקרקעי ישראל, הפרקליטות ומועצה אזורית גלבוע - כעת עטר הסכים להחזיר את השטח לציבור, כיסה את הברכה בטוף והרס את הבנייה. כל מה שנותר לו זה לסיים משפט אזרחי ולשלם קנס. 

כתב חדשות 12 בבריכה של דני עטר:

דני עטר יו
יו"ר קק"ל דני עטר | צילום: החדשות 12

אך עטר כבר בתסבוכת חדשה: על פי משרד הפנים, בימיו כראש המועצה האזורית גלבוע הוא העביר חוזים ועבודות לקבלנים שהם חברי מועצה בניגוד לחוק. המשרד הטיל עליו קנס של 80 אלף שקלים בכפוף לשימוע, אליו זומן עטר. יו"ר קק"ל לא הגיע לדיון בעניינו ולא ענה לטלפונים, ועל כן הוטל עליו הקנס.

בעקבות ההחלטה פנה היו"ר ישירות לשר הפנים אריה דרעי וביקש לערער ואף דרש שימוע מקדים, משום שלא ידע לטענתו על הדיון בוועדה. דרעי החליט, לפנים משורת הדין, לאפשר לו את זה, אך ישנה בעיה: אחיו של דרעי עובד כמנהל בקק"ל וכפוף לעטר. גורמים משפטיים אמרו בנושא זה שדרעי נמצא בניגוד עניינים ולא היה צריך להתערב בנושא מלכתחילה.

ביתו של יו
ביתו של דני עטר אחרי ההריסה

עורך דינו של של עטר מסר בתגובה: "בעניין הבריכה הפרקליטות אימצה את טענותינו והחליטה שהמקרה אינו מתאים לאכיפה פלילית. כעת כל הבניה בבית ובחצר משפחת עטר הוסדרה ואין עוד חריגות. הצבת גדר בגבול המגרש אינה חובה. החיוב האישי הוא אירוע משנת 2003, טענותיו של עטר טרם נשמעו והעניין טרם הוכרע".

משרד הפנים מסר בתגובה: "המשרד נהג במקרה דני עטר ללא שום משוא פנים, כפי שמקובל במקרים רבים, והטענות בעניין משוללות כל יסוד. שר הפנים ולשכתו לא היו מעורבים בשום שלב בטיפול בנושא והוא טופל אך ורק על ידי הדרג המקצועי במשרד הפנים. לאחר השימוע תתקבל החלטה בנוגע לערעור שהגיש".

שלמה דרעי, אחיו של השר אריה דרעי ביקש להבהיר כי הוא משמש בתפקיד דירקטור וסיו"ר קק"ל בהתנדבות מלאה, אינו שייך לדרג המקצועי של קק"ל ואינו כפוף ליו"ר דני עטר.