ראש הממשלה בנימין נתניהו מבקש שלא להתייצב בבית המשפט ביום הראשון הקרוב לפתיחת המשפט בעניינו, כך נודע הערב (שני) לחדשות 12. זאת על אף שכל הנאשמים נדרשו להגיע לבית הדין בפתיחת משפטם. עורכי דינו של נתניהו טרם נימקו את הבקשה, ולא ידוע כיצד יחליט בית המשפט בנושא. על אף דרישת השופטים, הדיון בפתיחת המשפט הוא בעיקר טכני ואין צורך מהותי בנוכחות הנאשמים, מה שהופך את החלטת בית המשפט בנושא למעניינת אף יותר. בהמשך נימק ראש הממשלה את בקשתו בכך ש"מדובר בדיון טכני, הגעתי תעלה למדינה הון רב". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

נתניהו התבטא בעבר בנוגע לפתיחת משפטו הצפוי והכריז כי מדובר בהאשמות שיתבררו כמגוכחות עם פתיחת המשפט. עוד הצהיר נתניהו בנוגע למשפטו כי הוא מתכוון להתייצב לדיון כדין, ולפעול בהקשר זה כפי שידרוש ממנו החוק. למרות זאת הגישו כאמור עורכי דינו את הבקשה שלא להתייצב. 

נגד נתניהו עומדים שלושה אישומים: שוחד, מרמה והפרת אמונים. במסגרת תיק 1,000 מואשם נתניהו שקיבל מתנות מחברו ארנון מילצ'ן, ועומד נגדו סעיף מרמה הפרת אמונים בגין אישום זה.

במסגרת תיק 2,000 נתניהו מואשם שקיים שיחות עם בעלי ידיעות אחרונות נוני מוזס בנוגע לכוונתו של רה"מ לכאורה לעשות שימוש בכוחו השלטוני ובכך לקדם חוקים בהתאם להצעת שוחד של מוזס לכאורה. על כך מואשם נתניהו בסעיף מרמה והפרת אמונים. 

בתיק 4,000 מואשם נתניהו במערכת יחסים של 'תן וקח' שנוצרה לכאורה בינו לבין בעלי בזק שאול אלוביץ' ועל כך מואשם נתניהו בסעיפי לקיחת שוחד ומרמה והפרת אמונים.  

משפטו של נתניהו היה אמור להיפתח במקור בתאריך ה-17 במרץ, אך לאחר ששר המשפטים היוצא אמיר אוחנה הכריז על מצב חירום במערכת המשפט בעקבות התפשטות מגפה הקורונה בישראל, דחו השופטים את פתיחת משפטו של נתניהו ל-24 במאי.