אלימות משטרתית לעיני המצלמות: מעצר אלים של מבקשי מקלט בדרום תל אביב שלשום (שני), שעליו פורסם לראשונה ב"הארץ", תועד במצלמות אבטחה ועל ידי אזרחים. בתיעוד המטריד נראים שוטרי יס"מ עוצרים באלימות קשה מבקשי מקלט בדרום תל אביב – לכאורה ללא סיבה ולמרות מחאות מצד העוברים ושבים. המשטרה: "החשודים סרבו להישמע להוראות השוטרים, ניסו להימלט, גרמו נזק חמור לניידת ואף תקפו את השוטרים". בית המשפט הורה למח"ש לפתוח בחקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתיעוד של האירוע כפי שנקלט במצלמות אבטחה, נראים קבוצת מבקשי מקלט יושבים מחוץ לקיוסק ושותים בירה, כשלפתע ניגשים אליהם שוטרים שלוקחים מידיהם את בקבוקי הבירה, מנסים לפזר את ההתקהלות ועוצרים את אחד מהם. בסרטונים נוספים שפורסמו, נראים אזרחים שמתגודדים סביב השוטרים וקוראים להם לחדול מהמעצר כי "הוא לא עשה כלום" – אך השוטרים ממשיכים בשלהם ומרחיקים את האזרחים מהמקום.

"האגודה לזכויות האזרח" פרסמו בטוויטר את הסרטון: "כמה מבקשי מקלט יושבים בקיוסק ושותים בירה, בלי מוזיקה ובלי לעשות רעש. בסביבות 22:30 מגיעים למקום כוחות יס"מ ומתחיל הבלגן: צעקות, אלימות, שוטר משכיב אדם וגורר אותו על הקרקע. עשרות שוטרים נוספים מגיעים".

 

 

תגובת מחוז ת"א של המשטרה: "מדובר בתיעוד חלקי שאינו מציג את האירוע מתחילתו. בניגוד לנטען, במהלך סיור שגרתי הבחינו השוטרים בחשודים כשהם שותים אלכוהול במרחב הציבורי וביקשו מהם להזדהות. החשודים סרבו להישמע להוראות השוטרים, ניסו להימלט, גרמו נזק חמור לניידת ואף תקפו את השוטרים".

"בעקבות התנהגותם של החשודים, אשר חלקם היו תחת השפעת אלכוהול, נאלצו השוטרים להזעיק סיוע של כוחות נוספים והחשודים נעצרו. אנו רואים בחומרה כל ניסיון לפגוע בשוטרים המבצעים פעילות אכיפה כחוק ונפעל למיצוי הדין", נמסר מהמשטרה.