שובר שתיקה - ומשגר אזהרה: מפכ"ל המשטרה לשעבר רוני אלשיך, שהוביל את החקירות נגד בנימין נתניהו, שובר הערב (שבת) שתיקה ומדבר עם חדשות 12, ערב תחילת משפטו של ראש הממשלה. "לא האמנתי שהמשפט הזה יתחיל כשנתניהו מכהן כראש ממשלה", אומר אלשיך, "זו תעודת עניות לכל אלה שמסביבו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ניכר במפכ"ל לשעבר שהוא שלם לחלוטין עם תוצרי חקירות המשטרה נגד נתניהו, שהוא עצמו הוביל בשעתו. על ההשתלחות של השר דודי אמסלם ביועץ המשפטי לממשלה אומר אלשיך: "ההתקפה של השר אמסלם נועדה לערער את שיווי המשקל של המערכת כולה. זו התנהגות מאפיוזית, שלא מתאימה למדינה דמוקרטית".

עוד התריע: "מה שמזעזע לא פחות זו השתיקה של רוב הפוליטיקאים. אם המנהיגות תמשיך לשתוק אחרי מתקפות כאלה - יגיע מהר מאוד תורם של הרכב השופטים שדן בתיק נתניהו". 

אמסלם במתקפה חריפה על היועמ
"התנהגות מאפיוזית". מנדלבליט ואמסלם | צילום: פלאש 90 יונתן סינדל, חדשות

בתשובה לשאלה על התרשמותו מהחלטות בג"ץ מלפני כשבועיים, אומר רנ"צ בדימוס אלשיך ש"הפסיקות של בג"ץ שיקפו את החוק היבש, אבל אם המדינה הייתה במצב אחר - ייתכן שבפסיקות בג"ץ היה נוטה לפרשנות מרחיבה יותר וערכית יותר".

באשר לסוגיית בחירת מפכ"ל קבוע למשטרה, אומר אלשיך (שבעצמו הוצנח לתפקיד): "דעתי נחרצת. אין שום סיבה, צורך והצדקה להצניח מועמד מבחוץ. יש מועמדים ראויים בתוך הארגון ואין שום הצדקה לטלטל את המשטרה. אם זה בכל זאת ייעשה - זה יהיה רק משיקולים זרים".

//img.mako.co.il//2020/05/23/roni1.png