כתב אישום חמור הוגש היום (שלישי) לבית המשפט המחוזי בנצרת נגד תושב רמלה בן 33, שביצע, לכאורה, שורה של עבירות מין קשות בקטינה בת 14 עם תסמונת דאון. הוא מואשם שניצל את ליקויה השכלי בביצוע המעשים –דרך הרשת. הפרקליטות מבקשת את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים נגדו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בסעיפי כתב האישום, שהגישה עו"ד מורן פוגל מטעם פרקליטות מחוז צפון, מתוארים מעלליו של הגבר החשוד במעשים, תוך ניצול לקותה של הנערה. על פי הכתוב, עולה כי בן ה-33 יצר קשר עם הקטינה דרך אפליקציית היכרויות, ובהמשך התכתב איתה באמצעות הווטסאפ. בהודעה נמסר כי על אף שהנאשם הבחין כי מדובר בלוקה בתסמונת דאון – הוא המשיך להתכתב איתה.

במהלך ההתכתבויות בין השניים, ביקש לכאורה הגבר מבת ה-14 לשלוח לו תמונות שלה, וככל שהתקדמו השיחות הוא ביקש ממנה שתעביר לו תיעודים חשופים יותר, ואף שלח לה תיעוד של איבר מינו. עוד מתואר כי הנאשם ביקש, לכאורה, מהנערה לבצע מעשים מגונים ולשלוח לו סרטון המתעד אותם.

האישום נגדו מוגש בגין עבירות של גרימת מעשה אינוס, מעשה מגונה בנסיבות אינוס אשר בוצעו באמצעות רשת האינטרנט, תוך שניצל את מצבה. בית המשפט צפוי לדון בהארכת מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

השרה לחיזוק וקידום קהילתי, ח"כ אורלי לוי אבקסיס הגיבה על האירוע: "המקרה המחריד הזה, בו נפגעה מינית נערה עם תסמונת דאון, מבהיר לנו שוב כמה המשימה שלנו לצמצום התופעה הזו קריטית. כמי שקידמה ועסקה בנושא בכל שנותיי כחברת כנסת וכיושבת ראש הוועדה לזכויות הילד בעבר, והיום כמי שמובילה את המשרד האמון על הנושא, אני מתכוונת לפעול להגברה משמעותית של מניעה והסברה בנושא וכן להעצים את פעילותה החשובה של יחידה 105 - המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת. בימים הקרובים אפגש עם ראשי היחידה ויחד נגבש את תכנית הפעולה שעל פיה נוביל את המשימות שעומדות בפנינו בשנים הקרובות"