גורמים בפרקליטות אמרו אתמול כי נסיבות הקורונה מעכבות את העברתו של הישראלי משה בן דוד מגיאורגיה לישראל, אך בדיקה מעלה כי ישנן טיסות חילוץ סדירות בין המדינות. מסמכים שהגיעו לידי N12 מעלים שהרשויות בגיאורגיה מוכנות להעבירו לישראל, אולם לפי שעה לא חלה כל התקדמות בנושא.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפרקליטות סירבו לפרט מדוע לא פעלו לסייע לבן דוד ועד לשעה זו נמנעו מלהעביר תגובה רשמית בעניין. מוקדם יותר היום הפגינו בני משפחת בן דוד הפגינו היום סמוך למשרדי הפרקליטות: "משה שלנו הוא אמנם אסיר אבל הוא אדם טוב שמעולם לא פגע באף אחד. זה יום ההולת שלו היום וחשוב לנו שידע שאנחנו דואגים לו וחושבים עליו"

לפני שלוש שנים נעצר בן דוד בגיאורגיה בגין ייבוא סמים. על פניו מדובר באישום חמור, אלא שבן דוד נתפס על ידי המשטרה המקומית שבכליו פחות מגרם אחד של התרופה סובוטקס, תרופה שבישראל היא חוקית כאשר ניתנת במרשם רופא, אבל בגיאורגיה היא מוגדרת כסם מסוכן. חרף הנסיבות יוצאות הדופן, נגזר עליו עונש מאסר חריג של 8 שנות מאסר.

משה בן דוד, הישראלי שכלוא בגיאורגיה
משה בן דוד

נסיבות מעצרו התמוהות של בן דוד נחשפו במהדורה המרכזית. לאחר הפרסומים הגיעה המחלקה הבינלאומית בפרקליטות להסכמות עם השלטונות הגיאורגיים והוחלט כי בן דוד ירצה את המשך מאסרו בישראל. הבשורה עודדה את בני משפחת בן דוד המודאגים, אלא שעם חלוף החודשים התברר ששמחתם היתה מוקדמת. למעשה הוא נותר עצור בתנאים קשים.

בתקופה האחרונה חלה החמרה במצבו של בן דוד והוא הועבר מהכלא לאשפוז בבית חולים: "מצבו עכשיו לא טוב, הוא לא יכול ללכת, הוא בקושי אוכל ולא מדבר, רק ממלמל", אמרה היום מדונה בן דוד, אחותו של משה. "הוא רזה ודכאוני אחרי שורה של אירועים מוחיים. הוא נרקב בגיאורגיה ולאף אחד בישראל לא אכפת".