בית המשפט המחוזי בירושלים קבע היום (ראשון) שהדיון הראשון במשפטו של נתניהו - לא יועבר בשידור ישיר. המשפט עצמו יתקיים, על פי הנחיות משרד הבריאות כשכל הנוכחים יהיו עם מסכות ובהפקדה על שמירת מרחק של שני מטרים בין אחד לשני. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בהחלטה של בית המשפט נקבע שהדיון יתקיים בתאריך המתוכנן, בסוף החודש וכי הוא יתנהל על פי ההגבלות: "נוכח הנחיות משרד הבריאות לפיהן יש לשמור על מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם, ישנה מגבלה על מספר האנשים שיוכלו להיכנס לאולם הדיונים. לפיכך, לדיון הקרוב יוכלו להיכנס בנוסף לנאמשים, פרקליט אחד מטעם המדינה וסנגור מיצג אחד לכל אחד מהנאשמים".

"בהתאם להוראות מנהל בתי המשפט, חלה חובת חבישת מסכות בבית המשפט, באולם הדיונים ובאולמות בהן יוקרן הדיון", הוסיפו השופטים בהחלטה.

באולפן שישי פורסם שבסביבת היועץ המשפטי לממשלה אישרו כי אם נתניהו יבקש לשדר את משפטו בשידור ישיר, מנדלבליט לא יתנגד לכך. שאלת שידור המשפט עלתה בעקבות הבקשה של עיתון "גלובס" לשדר את המשפט של ראש הממשלה בשידור חי.

בעניין זה עלתה הפנייה של נתניהו לפני כמה חודשים שביקש לשדר את השימוע בשידור ישיר. מאז גם השופט סולברג התייחס לכך בדיון בבג"ץ ואמר את המובן מאליו - שבמשפטו של ראש הממשלה יש עניין ציבורי חריג יחיד ומיוחד.