אימו של מוסטאפא יונס, שדקר אתמול מאבטח בבית החולים שיבא ונורה למוות, מאשימה היום (חמישי) את המאבטחים שירו בו בכך שהרגו אותו בכוונה. "למה לא ירו בו ברגל ועצרו אותו?", שאלה. "אני לא אוותר – אלך לבית המשפט, אם לא יהיה משפט הוגן, אנחנו נעשה משפט הוגן". הלוויתו של יונס נערכה לאחר העימותים, בה השתתפו אלפי אנשים. באזור ערערה נרשמו עימותים בין המפגינים למשטרה בהם נעצרו 10 מתושבי האזור, וציר התנועה המרכזי בואדי ערה נחסם.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גם בשערי בית החולים שיבא תל השומר התאספו כמה מפגינים, שהניפו שלטים שעליהם נכתב "דמנו אינו הפקר". במהלך המחאה בואדי ערה עצרה המשטרה 10 מתושבי האזור, בחשד שהפרו את הסדר הציבורי. החשודים יידו אבנים לעבר כוחות המשטרה, תקפו שוטרים ונלקחו לחקירה. 

העימותים עם כוחות המשטרה, היום
העימותים עם כוחות המשטרה, היום

האם שהייתה עדה לתקרית הקשה שחזרה את השניות בהן אירע הירי. "שמעתי שמישהי אומרת שיש לו סכין ביד", סיפרה. "צעקתי שהוא חולה נפש, שיש לו אפילפסיה וכרטיס נכות. ואז שמעתי רק את האקדחים שלהם שירו הרבה לכיוון הגוף שלו".

200 מפגינים בערערה  (צילום: N12)
מפגינים בערערה, היום | צילום: N12

בהמשך טענה שבמשך דקות ארוכות בנה שכב במקום בזמן שלא נתנו לה להתקרב אליו ולא נתנו לו טיפול רפואי. "השאירו אותו על הרצפה ולא נתנו לו עזרה", סיפרה. "לא ידעתי מה לעשות, הבן שלי היה על הרצפה וגם שכבר פינו אותו באמבולנס לא נתנו לי להצטרף אליו".

"למה לא ירו לו ברגליים? למה בחזה בצוואר?", שאלה האם והאשימה: "הם רצו להרוג אותו, בכוונה. אני מבקשת את האמת ואת הזכויות שלו. אני הולכת לבית משפט ואני לא אעזוב את זה. אם לא יהיה משפט הוגן אנחנו נעשה משפט הוגן. לא ראיתי משטרה או ביטחון, ראיתי פשע".

אימו של מוסטפא יונס שתרמה את קרניותיו
אימו של מוסטפא יונס: "למה הירי לא כוון לרגליים?"

היום בשעה התקיימה ישיבה פתוחה של מועצת עארה- ערערה בחניון הסמוך למועצה. ההלוויה נערכה בשעה 6 בערב, בה השתתפו אלפי אנשים. פעילים פוליטיים בולטים בציבור הערבי קראו היום: "הציבור הערבי בהמוניו, חייב לצאת ולגנות את הריגתו של יונס בידי מאבטחים, דמנו לא הפקר".

אור רביד השתתף בהכנת הידיעה.