בקשתו של עמית אלמוג, החשוד ברצח זוגתו מאיה ווישניאק ז"ל, להיבדק על ידי פסיכיאטר מטעמו בנוסף לפסיכיאטר המחוזי תידון היום (רביעי) בבית המשפט העליון. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אמש, קיים בית המשפט העליון דיון בבקשה של אלמוג לעבור בדיקה פסיכיאטרית פרטית מטעמו, בנוסף לזו של הפסיכיאטר המחוזי. עורכת דינו של אלמוג, עו"ד אורית חיון, כבר הגישה בקשה לבית משפט השלום כמה ימים קודם לכן אך השופטת ענת יהב הבהירה כי הוא ייבדק רק על ידי פסיכיאטר מטעם המדינה.

אלמוג לא השלים עם ההחלטה וערער לבית המשפט המחוזי, אך גם שם בקשתו נדחתה. החשוד ברצח המשיך והגיש ערעור נוסף לבית המשפט העליון. פסיכיאטר מחוזי ניסה לערוך לו בדיקה בין הדיונים, אולם אלמוג לא היה מוכן לשתף איתו פעולה בשום שלב.

במהלך הדיון אתמול בבית המשפט העליון, עו"ד חיון טענה שבעבר בית המשפט נענה לבקשתה לצרף פסיכיאטר פרטי מטעם ההגנה. על פי הערכתם של גורמים המעורים בחקירה, מסתמן שבית משפט העליון יפסוק לטובת החשוד ברצח ויאפשר לו להיבדק גם על ידי פסיכיאטר מטעמו.

משפחתה של מאיה שנרצחה ברמת גן בהצהרה לתקשורת (צילום: N12)
משפחתה של הנרצחת | צילום: N12

אם הבקשה אכן תאושר, זאת תהיה החלטה יוצאת דופן שתהיה לה השפעה רוחבית - מעטים המקרים שבהם בית משפט פוסק לצרף פסיכיאטר פרטי בשלב כה מוקדם של הליך חקירה.

בדיון שהתקיים בבית המשפט, ראש צוות החקירה רפ"ק אסף צוויג אמר שבמהלך החקירה אלמוג בחר לא לשתף את החוקרים במידע, למעט ההודאה בכך שחנק למוות את מאיה ווישניאק. הוא הוסיף כי אלמוג החל להשתולל ולתקוף את החוקרים והשוטרים שהיו בסביבתו.

במהלך ארבעת הימים שחלפו מאז הרצח, החשוד ברצח נחקר רק פעם אחת, וצוות החקירה הספיק לגבות עדות מאמו ומחבריו של אלמוג. בנוסף, הוצא צו המאשר חדירה לטלפונים של החשוד ושל מאיה ווישניאק ז"ל.

ביום ראשון הקרוב, אלמוג יובא שוב לבית משפט השלום בת"א, שם צפוי לבקש רפ"ק אסף צוויג להאריך את מעצרו בפעם השנייה.