הפרקליטות הגישה היום (חמישי) כתב אישום בגין החזקה בתנאי עבדות, שיבוש הליכי משפט ותקיפת קטין בידי אחראי נגד אהרן רמתי, החשוד כי ניהל כת של כ-50 נשים בירושלים. רמתי שנעצר במהלך החקירה שוחחר למעצר בית לפני כחודשיים בניגוד לעמדת המשטרה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי כתב האישום, הנאשם (בן 59) החל לאסוף סביבו נשים צעירות משנת 2008, רובן חוזרות בתשובה ב"סמינר באר מרים". במבנה שהו כ-50 נשים, בהן קטינות, בדירה בת שלושה חדרי שינה, בתנאי צפיפות קשים מאוד ותחזוקה ירודה של המבנה, והיה מחסור במים חמים. 

מכתב האישום עולה כי רמתי גרם לנשים להאמין שהוא אדם קדוש והיחיד אשר יודע את "דרך האמת". לפי התכנים שהעביר הנאשם, כל החברה החרדית שוגה בדרכיה, וכל העולם סופו להישרף באש הגיהנום. רק חסידיו הנאמנים ביותר של הנאשם יזכו להינצל מכך. הנאשם, גרם לנשים להאמין שכל פעולה בניגוד להוראותיו, לרבות עזיבת הסמינר, תוביל אותן לגיהנום, וכן תביא עליהן אסונות שונים כגון – תאונת דרכים, מחלה קשה, או פיגוע.

"כאשר בני משפחה התנגדו לדרכו של רמתי, הוא גרם לנשים לנתק קשר עם משפחתוהין, ואף עודד אותן להוציא צווי הרחקה נגד הוריהן"

כמו כן, הנאשם הורה לנשים לקבל רשות עבור כל יציאה ממבנה הסמינר, לרבות טיפול רפואי. הנאשם זלזל ברפואה הקונבנציונאלית, והורה לנשים שסובלות מבעיות רפואיות שונות לבצע טקס שפיכת עופרת רותחת לתוך מים, על מנת להרחיק "עין הרע".

בכתב האישום נכתב כי מטרה מרכזית בהחזקתן של הנשים תחת שליטתו הממשית של הנאשם היתה ניצולן לעבודה ושירות עבורו. בתקופה הרלוונטית, לא עבד הנאשם למחייתו ולא היתה לו כל הכנסה. נשות הסמינר, רובן במצב דחק כלכלי, העבירו לנאשם כספים ובאמצעות כסף זה מימן הנאשם חלק מהוצאות מחייתו - שילם את שכר דירתו, חשבונותיו ומזונו.

הפגנה תמיכה באהרון רמתי מחוץ לבית המשפט
תומכיו של רמתי מפגינים מחוץ לבית המשפט | צילום: N12

חומר החקירה נגד רמתי, כולל את עדויותיהן של יותר מ-60 נשים ששהו בעבר הרחוק והקרוב ב"סמינר" שניהל. עדויות אלו הן שתרמו לאישוש החשדות נגדו. הנאשם נעצר בחודש ינואר האחרון, בחשד שבמשך שנים הפעיל קהילה סגורה שבה החזיק עשרות נשים וילדים תחת כסות של סמינר לנשים.

למרות שרמתי היה חשוד בשורה של עבירות חמורות ביותר ביניהן גם בעילה בהסכמה, בשל הקושי להוכיח רמתי הואשם רק ב-3 עבירות לבסוף. רמתי, שמגדיר עצמו "רב" למרות שמעולם לא קיבל הסמכה שכזו, נעצר לפני כחמש שנים בחשד לביצוע עבירות דומות - אולם שוחרר לאחר שנשים שהתגוררו במתחם העידו לטובתו.