פרשת הכדורגלנים והקטינות: המשטרה הודיעה היום (חמישי) כי פתחה בחקירה בחשד לעבירות מין, שבמרכזה עומדים שני כדורגלנים מקבוצת מכבי תל אביב בכדורגל, שעל פי החשד קיימו יחסי מין עם קטינות מתחת לגיל ההסכמה. לטענת הכדורגלנים, הנערות הטעו אותן – אך מנגד, הנערות טוענות שהן נוצלו. "הם משקרים – מעולם לא אמרנו שאנחנו בנות 18 וגם לא נשאלנו מה גילנו", אמרה אחת מהנערות למקורבת אליה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בניגוד לפרסומים על כך שהנערות שיקרו והסתירו את גילן האמיתי, הנערה סיפרה למקורבת את גרסתה לאירוע: "הבחורים התחילו איתי באינסטגרם, הם הזמינו אותנו לדירה של אחד מהם ושם זה קרה. הייתי רק עם אחד מהם בחדר, והחברה שלי הייתה בחדר אחר עם הכדורגלן השני".

הנערה הדגישה: "הם ידעו שאני תלמידת תיכון - הם ראו אותי במסיבת יום הולדת של חבר משותף ואז פנו אליי. הם משקרים – מעולם לא אמרנו שאנחנו בנות 18 וגם לא נשאלנו מה גילנו. כן דיברנו על בית הספר והכדורגלנים ידעו שאנחנו תלמידות תיכון. אני מאוד פגועה, אני מבינה שנוצלתי".

לדברי המקורבת, שתי הנערות בהלם מוחלט והן לא יצאו מהבית כל היום. עוד ציינה המקורבת כי מדובר מזעזע של נערות בנות 15, ילדות טובות, שהיו עם גברים מבוגרים מהן שתמרנו אותן. לדבריה, לא היה ביכולתן, מפאת גילן וחוסר ניסיונן, להגיד לא – בטח שמדובר בכדורגלנים מפורסמים.

ברשתות החברתיות מופצות בתפוצה רחבה צילומי מסך שבהן לכאורה מתכתבות הנערות עם חברים וחברות בגילן, ומספרות על המפגש שאירע עם השחקנים בדירתו של אחד מהם בתל אביב לפני כמה שבועות. לאחר שהצילומים הופצו גם בעירן של השתיים, נעשתה פנייה מצד קרובת משפחה של אחת מהנערות למרכז לסיוע לנפעות תקיפה מינית.

אורית סוליציאנו, מנכ"לית המרכז לנפגעות תקיפה מינית, ציינה: "שני בחורים בשנות ה-20 המאוחרות רואים שתי צעירות יותר, תלמידות בית ספר –  גם אם זה היה 16 פלוס יום, שזה חוקי מבחינה משפטית, מה עם העניין המוסרי? להיות שחקן זה חשוב מאוד, להיות אדם מוסרי זה עוד יותר חשוב".

שני הכדורגלנים הגיעו היום אחה"צ כרגיל לאימון הקבוצה בקריית שלום, אלא שהפעם האימון התקיים אחרי שיחה ארוכה עם עורכי דין פליליים - שהכינו אותם לאפשרות של חקירה במשטרה.

גורמים בכירים בקבוצה אמרו ל-N12 כי כרגע הם לא יודעים את כל התמונה והם מחכים למשטרה שתחקור. כמו כן, הם ציינו כי הם לא רוצים לפגוע בשחקני הקבוצה, אך אם יתברר שהתמונה שונה מכפי שציירו השחקנים - הם לא יהססו לנקוט צעדים נגדם.

עו"ד ינון היימן, סנגורם של הכדורגלנים, אמר: "אנחנו משוכנעים וסמוכים שהמשטרה תבצע את עבודתה במהרה ובצורה נאמנה. לאחר שתחקור את הסוגיה יתברר שלא נפל בפעולותיהם של מרשנו ולא בדל של רבב".