"עלו עלינו, עלו עלינו": חוליית גנבים המונה שישה צעירים ניצלה את העובדה שבשל משבר הקורונה מרבית האנשים סגורים בבתיהם - וכך גם מרבית המחסנים באזורי התעשייה, שנעולים עם מינימום אבטחה. אחד היעדים המרכזיים של החוליה היה מחסני הענק באיירפורט סיטי, בהם בחרו אחרי איסוף מידע על האבטחה. ואולם, השוד המתוחכם לא הסתיים כפי שתכננו.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החוליה חתכה את הגדר החיצונית והפנימית, נכנסה פנימה, ובתוך המחסן התפצלה לשניים. חלק מהשודדים נטרלו את מערכת האזעקה - והחלק השני את מצלמות האבטחה. מה שהם לא ידעו, הוא שחלק ממצלמות האבטחה המשיכו לפעול ולתעד הכול.

בתיעוד נראים חברי החוליה בפעולה: רעולי פנים, מצוידים בפנסים וכלי פריצה, עמיסים עשרות ארגזים של סיגריות - ותוך שניות בודדות נעלמים עם השלל - בשווי של מעל חצי מיליון שקלים. שוטרי ימ"ר מרכז, שידעו על השוד, התכוננו לעצור אותם "על חם" – והפתיעו השודדים בעודם נוסעים ברכב עם השלל.

רגע לפני המעצר הספיקו חברי החוליה לעדכן את ראש החוליה שהיה במכונית אחרת. השוטרים עקבו אחריו, אך הוא החליט לברוח מהשוטרים בכל מחיר. לאחר מרדף שכלל ניגוח של הניידות ברכב החשוד הוא הובא לבסוף למעצר.   

"הכנופיה הזאת פעלה במשך חודשיים בחסות הקורונה", סיפר סגן ניצב חיים אזרד, מפקד ימ"ר מג"ב מרכז. "היא הייתה מגיעה לאזורי תעשייה שהיו שוממים מאדם, לפעמים גם מכוחות המשטרה".