הסערה – ותגובת הנגד: בפרקליטות הדפו הערב (שבת) את הטענות לגבי תוכן השיחות בין גבי אשכנזי לאביחי מנדלבליט בנוגע למסמך המכונה "מסמך הרפז". בפרקליטות טענו כי הפרסומים בנושא, ששותפו בין היתר על ידי בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו, הינם "מעוותים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

שלשום, איילה חסון פרסמה במגזין שישי בערוץ 13 פרטים מתוך ההקלטה, שמהם עולה לכאורה שמנדלבליט ניסה לפעול לסייע לאשכנזי לסגור את התיק נגדו. בפרקליטות הגיבו הערב ואמרו: "השיחה בין אשכנזי למנדלבליט שאליה התייחסו הפרסומים הייתה אחת ממספר שיחות שעליהן נחקר מנדלבליט בשעתו".

עוד הבהירו בפרקליטות כי מדובר בהקלטה שהשימוש המשפטי בה אסור: "במהלך חקירתו של מנדלבליט, בזמן השמעת השיחה, התברר לראשונה כי ההקלטה נעשתה על אף שאשכנזי הורה למזכירתו להפסיק את ההקלטה האוטומטית, הוראה שהפכה את השיחה להאזנת סתר, ומשכך הורתה הפרקליטה המלווה שלא לעשות שימוש בהקלטה זו מאותו רגע ואילך, ולשים את ההקלטה והתמליל במעטפה סגורה, בהתאם לחוק האזנת סתר".

גבי אשכנזי (צילום: קובי ריכטר, TPS)
"אשכנזי הורה לעצור את ההקלטה" | צילום: קובי ריכטר, TPS

עוד ציינו: "בניגוד לפרסומים שונים, כל הנוגעים בדבר סברו בשעתו כי אין אפשרות משפטית לפנות לביהמ"ש על מנת לעשות שימוש בשיחה במסגרת החקירה, מאחר שזו אפשרות שקיימת רק לגבי עבירות מסוג פשע חמור. החקירה לא עסקה בעבירות מסוג זה". לאחר מכן פרסמו תגובה נוספת ובה נכתב: "על מנת להעמיד דברים על דיוקם אנו מבהירים כי האפשרות לעשות שימוש בחומרים מתוך האזנת סתר, קיימת ככל שמדובר בחקירת עבירות מסוג פשע, ולא רק פשע חמור. העבירות בהן נחשד מנדלבליט לא היו עבירות מסוג פשע".

לפי הפרקליטות, "הפרסומים במהלך סוף השבוע האחרון הם מעוותים ואינם משקפים את התוכן ואת הדברים כהווייתם. אנו שבים ומבהירים כי פרסום תכנים כאלה ואחרים מתוך האזנת סתר הוא עבירה פלילית".