אוחנה דורש לאתר את "הגורם המאיים" במשטרה: לאחר הפרסום במהדורה המרכזית אודות בכירים במשטרה שתקפו את ראש הממשלה נתניהו על רקע הנאום המשתלח שנשא נגד המשטרה והפרקליטות, השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, שלח היום (שלישי) מכתב למ"מ המפכ"ל - וביקש ממנו לאתר את הגורם במשטרה שהתבטא באופן חריף נגד ראש הממשלה. 

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אתמול, במהדורת החדשות של ערוץ 12, פרסם הכתב משה נוסבאום מפי "בכירים במשטרה", כלומר, גורם פחדן שהסתתר מאחורי מעטה של אנונימיות, את הדברים הבאים", כתב אוחנה. "חוקרי להב 433 עשו עבודה מעולה והתעלמו מכל הלחצים שניסו להפעיל עליהם. כך הם ינהגו גם אם היועמ"ש יחליט על חקירה נוספת נגד נתניהו בתיק המניות שלו. נקבל אותו בכבוד, אך כמו בחקירות הקודמות שלו – לא נעשה לו הנחות".

"גורם שכזה, השולח איום לעבר ראש ממשלת ישראל, פוגע קשות בתדמיתה של משטרת ישראל, במעמדה וביוקרתה בעיני הציבור, על אף שרובם המכריע של השוטרות והשוטרים אינם מתנהלים באופן זה", הבהיר אוחנה.

"'בכירים במשטרה' המתדרכים נגד הדרג הנבחר שולחים מסר רע לא רק לציבור הרחב, אלא גם לשוטרות ולשוטרים הזוטרים יותר, לפיו תרבות ארגונית קלוקלת זו היא תקינה ובכך מסייעים להשריש אותה – במקום לעקור אותה מן היסוד", הוסיף וכתב במכתבו.

"אבקשך לנקוט בכל האמצעים כדי לאתר את הגורם הזה, לרבות שימוש בפוליגרף/ פלטי שיחות/ כל אמצעי אחר שתמצא לנכון למטרה זו", ביקש השר מממלא מקום המפכ"ל, "הדבר יהווה מסר רם וברור כי אינך מוכן לקבל בשוויון נפש התנהגות שכזו מצד בכירים במשטרת ישראל. אני ודאי אינני מוכן". 

 ראש הממשלה נתניהו הגיב אף הוא לפרסום וכתב בעמוד הפייסבוק שלו: "האיום האנונימי של חוקרי המשטרה אמש בחדשות 12 לפתוח בחקירת סרק נוספת נגד ראש הממשלה, בתגובה על כך שחשף את השימוש בסחיטה באיומים והדחת עדים בחקירות נגדו, הוא ניסיון לסתימת פיות של לא פחות מאשר ראש ממשלה בישראל. האיומים הללו הם דוגמה מובהקת לתחלואים שחייבים לתקן כדי להבטיח את הדמוקרטיה בישראל".

הביקורת החריפה של בכירים במשטרה: "טענות נתניהו מופרכות" 

בכירים במשטרה אמרו אמש כי הטענות של נתניהו "מופרכות ומעידות יותר עליו מאשר על החוקרים והפרקליטים" והוסיפו "אם תהיה חקירה נוספת בתיק המניות, ראש הממשלה לא יקבל שום הנחה". נתניהו מיהר להגיב על הדברים ואמר שמדובר ב"איום אנונימי לפתוח בחקירת סרק".

"מעולם לא היה כאן ראש ממשלה שניסה כך לנגח ולפגוע בצורה כל כך בוטה במערכת אכיפת החוק", אמרו אותם בכירים במשטרה. "הטענות המופרכות של נתניהו מעידות יותר עליו מאשר על החוקרים והפרקליטים".

בכירי המשטרה הוסיפו: "חוקרי להב 433 עשו עבודה מעולה, והתעלמו מכל הלחצים שניסו להפעיל עליהם. כך הם (החוקרים) יפעלו גם אם היועמ"ש יחליט על חקירה נוספת נגד נתניהו בתיק המניות שלו. נקבל אותו בכבוד – אך כמו בחקירות הקודמות שלו, רה"מ לא יקבל שום הנחה".

מטעם ראש הממשלה נמסר בתגובה לדברים: "האיום האנונימי של חוקרי המשטרה לפתוח בחקירת סרק נוספת נגד ראש הממשלה, בתגובה על כך שחשף את השימוש בסחיטה באיומים והדחת עדים בחקירות נגדו, הוא ניסיון לסתימת פיות של לא פחות מאשר ראש הממשלה בישראל. האיומים הללו הם דוגמה מובהקת לתחלואים שחייבים לתקן כדי להבטיח את הדמוקרטיה בישראל".

משפט נתניהו
משפט נתניהו | צילום: החדשות 12 - חן