לפני כשלושה שבועות בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע את עמירם בן אוליאל בשלוש עבירות רצח בפרשת הצתת הבית בדומא. היום (שלישי) יתקיים דיון בדבר הטיעונים לעונש ורעייתו של מי שהיה הנאשם המרכזי בפרשה והורשע, אוריין בן אוליאל, תגיש לשופטים מכתב. "משפחת דוואבשה עברה אירוע נורא, מגיע להם משפט צדק – במקום זה הם מקבלים הצגה", כתבה בין היתר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"טעיתם בענק", פתחה רעייתו של עמירם בן אוליאל את דבריה. "ישרתם קו, עם הפקה של השב"כ שהחליטו להביא תוצאת בחקירת דומא ויהיה מה. הכשרתם הפקת יח"צ בחדרי החקירות, מענים, ואז רצים לצלם אחרי כאילו הכאבים חלפו, כאילו הפחד הוסר, כאילו מי שעבר עינויים חוזר לרצון חופשי שעות אחרי באותם חדרים ועם אותם אנשים".

היא תקפה את התנהלות החקירה: "קבעתם אמות מידה חדשות בחדרי החקירות בישראל, אפשר לענות, להרביץ ולעשות בנחקר ככל העולה ברוחם של החוקרים - העיקר שתיתן תמונה בסוף שהנחקר נראה בסדר ובימ"ש  ירשיע אותו על מגש של כסף". בן אוליאל המשיכה: "משפחת דוואבשה עברה אירוע נורא, היה מגיע להם, שהם יקבלו משפט צדק, משפט שיביא דין אמיתי. במקום זה, הם מקבלים הצגה ותפירת תיק לאדם חף מפשע. אזרחי ישראל ראויים לבימ"ש ששופט צדק ואמת ולא למערכת שלא ניתן לסמוך עליה כלל".

עלי דוואבשה
צילום:

"בעלי נענש כבר בחקירות, נענש על לא עוול בכפו הכאבים והצלקות הנפשיות שהעינויים הותירו בו, הם עונש כבד יותר מכל ענישה", הוסיפה. "מעטים האנשים בישראל שכך נענשו בידי השלטון, שקיבלו כמו בימי האינקוויזיציה וימי הביניים את העונש על גופם בפועל, במלקות ובעינויים קשים".

לסיום כתבה: "בעלי חף מפשע, הוא לא עשה דבר, כולם יודעים זאת. גם אני והבת שלי חפות מפשע - ואת כולנו אתם מענישים. בתי בוכה יום וליל ומבקשת את אביה. בעלי לא אמור לשבת בכלא, ובתיק זה לא צריך כלל להגיע לגזר דין. אני מצפה מכם לתקן את העוול ולחזור בכם".

ב-18 במאי 2020 בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע את עמירם בן אוליאל, הנאשם המרכזי בפרשת הצתת הבית בדומא, בשלוש עבירות רצח, בשתי עבירות הצתה, בשתי עבירות ניסיון רצח ובעבירת קשירת קשר לביצוע פשע ממניע גזעני. בכך קיבל בית המשפט את האישומים במלואם, אך זיכה את אוליאל מחברות בארגון טרור. עם זאת השופטים קבעו כי הפיגוע מהווה "מעשה טרור". שב"כ הגיב להכרעה: "אבן דרך חשובה במאבק בטרור היהודי".

סב משפחת דוואבשה בדיון הכרעת הדין
סב משפחת דוואבשה בהכרעת הדין

בן אוליאל היה אחראי להשלכת בקבוקי התבערה לעבר הבית שבו התגוררו בני משפחת דוואבשה, הבית עלה באש ובשרפה נהרגו שלושה מבני המשפחה - הפעוט עלי סעד בן השנה, האב סעד והאם ריהאם. אשתו, אוריין בן אוליאל, אמרה בתגובה להרשעה: "איך יכולים להרשיע אותו? מרשיעים אדם חף מפשע".