הפרקליטות הצבאית הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום חמור נגד רכז מודיעין במצ"ח בגין אינוס חיילת שסיפקה עבורו מידע מודיעיני מבסיסים שונים בצה"ל. עוד מואשם רכז המודיעין בעבירות מרמה והפרת אמונים ובשימוש בסמים. בית המשפט הצבאי ביפו האריך את מעצרו ב-12 ימים. דבר מעצרו פורסם לראשונה ב-N12 לפני כשלושה שבועות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

תלונתה של החיילת נגד רכז המודיעין, שעבורו שימשה כמקור, הובילה למעצרו. לדבריה, השניים קיימו יחסי מין בניגוד לרצונה יותר מפעם אחת. מכתב האישום עולה כי ב-31 ביולי 2019 הנאשם איתר את הנאנסת ופעל לגייס אותה כמקור מודיעני בבסיס בו שירתה. היא נפגשה עם הנאשם ששירת כרכז המודיעין. היא נקראה למשרד בו נכח הנאשם שהזדהה בפניה עם שם אחר וציין כי היה בקורס טיס - ופרטים נוספים שהתבררו כשקריים.

עו״ד אופיר ברמלי
עו"ד אופיר ברמלי

במהלך הפגישה בין השניים, הנאשם גילה עניין רב בחייה של החיילת ובן זוגה ואף העיר לה על בגד גלישה צמוד שלבשה בעבר. בשלב מסוים, הציע לה הנאשם לשתף עמו פעולה כמקור מודיעיני ביחידתה ולדווח לו על עבירות שמבוצעות ביחידה. היא סירבה להצעתו ובתגובה הוא איים עליה כי סירובה יוביל ל"דברים רעים. את יודעת למה אני מתכוון".

בשל האיומים, הסכימה החיילת לשמש כמקור מודיעיני והנאשם החתים אותה על זיכרון דברים והבהיר לה כי מעתה הוא מפקדה ואסר עליה לספר על הקשר עמו לאף גורם. בהמשך, החיילת העבירה לנאשם ידיעות מודיעיניות על המתרחש בבסיס והם נפגשו מידי שבוע או דיברו בטלפון על מנת להעביר את המידע. במסגרת הפגישות הללו, הנאשם החמיא לה על המראה שלה, ליטף אותה ברגליה, בידיה ובשערה ואף ביקש ממנה לחכות לסיום שירותה הצבאי על מנת שיוכל לפתח את ההקשר האינטימי שנרקם בין השניים.

עו״ד לימור ברמלי
עו"ד לימור ברמלי

עוד עולה מכתב האישום כי במהלך השיחות בין השניים, הם שוחחו על האפשרות שיקיימו יחסי מין והחיילת הבהירה לנאשם כי אין בכוונתה לעשות זאת. כעבור מספר ימים שלא דיברו - הנאשם שוחח איתה וביקש ממנה להיפגש איתו בביתו. בסוף חודש ינואר 2020 הגיעה החיילת לביתו בשעת ערב מאוחרת. הנאשם הציע לה לשתות משקה אלכוהולי והיא הסכימה. בשלב מסוים הנאשם נטל את ידה של הקורבן חיבק אותה והניח את ראשה על חזהו. בהמשך, על פי האישום הוא אנס אותה בביתו תוך שהיא מבקשת ממנו להפסיק.

עורכי הדין לימור ואופיר ברמלי, המייצגים את הנאשם, מסרו בתגובה: "הבוקר הוגש כתב אישום לבית הדין הצבאי כנגד מרשנו עם תום החקירה בעניינו. בשלב זה, טרם קיבלנו את מלוא חומרי החקירה, אנו נלמד את הראיות לעומקם ונמסור את תגובתנו בפני בית הדין הצבאי. יחד עם זאת, מחומרי החקירה שנחשף עד כה, עולות סתירות רבות ופערים בגרסת המתלוננת. מרשנו טוען כי המדובר ביחסים שבוצעו בהסכמה מלאה של המתלוננת, לאחר שסיימה את תפקידה כמקור מודיעיני של יחידת מצ"ח".

_OBJ

מצה"ל נמסר בתגובה: "היום הגישה התביעה הצבאית כתב אישום נגד רכז מודיעין במצ"ח, בעבירות של אינוס, מעשה מגונה, מרמה והפרת אמונים ושימוש בסם מסוכן. על פי עובדות כתב האישום, הרכז ביצע כלפי חיילת שהפעיל בתור מקור מודיעיני, מעשה אינוס, בשתי הזדמנויות שונות. מכתב האישום עולה שרכז המודיעין פעל לגיוסה של החיילת כמקור ואף הפעיל אותה, בניגוד להנחיות המקצועיות של מצ"ח. צה"ל רואה בחומרה כל פגיעה על רקע מיני, ובוודאי מקום שבו הפגיעה נעשית תוך ניצול התפקיד הצבאי. צה"ל ימשיך לפעול למיגור תופעות חמורות מעין אלו ולמיצוי הדין בחומרה כנגד כל מי שייכשל בהן".