בעקבות הפרסום אמש במהדורה המרכזית, בית המשפט המחוזי בירושלים מתח היום (רביעי) ביקורת על שופטת השלום חוי טוקר, שרמזה בהחלטה שפרסמה אתמול כי הפרקליטות והמשטרה נוקטות במדיניות של אפליה בין חרדים לחילונים באכיפת התקנות, הצווים והאיסורים בתקופת הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חוי טוקר, השופטת החרדית היחידה במערכת המשפט, דנה אתמול בבקשת הפרקליטות לעצור עד תום ההליכים צעיר מבית שמש שהוגש נגדו כתב אישום על תקיפת שוטר לאחר שירק עליו ושהורשע בעבר ב-6 תיקים של אלימות נגד שוטרים. בהחלטתה תהתה השופטת אם מערכת אכיפת החוק נוהגת בשוויויניות באכיפת הנחיות משרד הבריאות. עוד טענה באותה החלטה שראוי לבדוק האם אידאולוגיה דתית מובילה לכוחנות ולאלימות.

חוי טוקר
השופטת חוי טוקר

היום נידון העניין בבית המשפט המחוזי בפני השופט אלכסנדר רון. בהחלטת בית המשפט נקבע כי הבקשה להארכת המעצר עד תום ההליכים תחזור לדיון בבית משפט השלום, ככל הנראה בפני שופט אחר. בנוסף - השופט רון מתח ביקורת מסוימת על דבריה של השופטת טוקר.

"אינני בטוח שעלה בידי לרדת לסוף דעתו של בית המשפט קמא בנקודות אלה", נכתב בהחלטת בית המשפט. "מה גם שאינני לחלוטין משוכנע שהערותיו היו צריכות לעניין בהקשר הרלבנטי. לא בכדי אף לא נדרש בית משפט קמא להערות בכיוון זה בהחלטותיו המקוריות בתחילת הדרך. מכל מקום, ייתכן שנכון שאוסיף שאינני מזהה במדיניות רשויות האכיפה התנהלות בלתי שוויונית ואינני מזהה שרבוב בלתי ענייני של שיקולים אידיאולוגיים להתנהלות זו".