בשבועות האחרונים נפגעו בתל אביב כמה צעירים, סתם כך ברחוב, על ידי אלמונים שלא הכירו מעולם. אדם אחד נעצר בחשד שתקף מספר עוברי אורח, וטען שעשה זאת כי "היה עצבני". במקרה נוסף שאירע בעיר קבוצת נערים התקיפה בני זוג צעירים. במשטרה קוראים לאזרחים: בואו להתלונן

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אני הייתי בשוק, אני לא הבנתי מה קרה", סיפרה צעירה שעובר אורח חבט בפניה בפתאומיות ברחוב. "פשוט ירד לי דם מהשפה והייתי בהלם. נשברו לי המשקפיים, לא הבנתי מה קורה". כמה ימים לאחר מכן, המשיך אותו אדם להטיל אימה ברחובות תל אביב.

במקרה נוסף, חבט בפניו של צעיר שצעד לתומו בפארק ציבורי. "ברגע שנודע לנו הדבר התחלנו לתחקר את העניין", אמר המפקח נאהד טאפש, ממשטרת מרחב יפתח. "מספר אירועים נבדקו, והתגלה שישנה התאמה בין מאפייני האירוע לאירועים נוספים שקרו בגזרת התחנה".

בעקבות התלונות במשטרה החליטו לפתוח בחקירה סמויה ולנסות להתחקות אחר חשוד פוטנציאלי - עד שעצרו אדם על חם. מיד אחרי מעצרו החשוד הובא לתחנת משטרת מרחב יפתח. בחקירה הראשונה הוא ניסה הוא הכחיש בתוקף, אבל מיד אחרי שחוקרי המרחב הטיחו בפניו את הראיות - בין היתר מצלמות אבטחה שתיעדו אותו בשעת מעשה - הודה ואמר "הייתי עצבני".

במשטרה חושדים שהאיש הזה תקף אנשים נוספים. "אני קורא לאזרחים, כל מי שחושש, חושב שהותקף על-ידי אותו חשוד, לבוא להתלונן במשטרה", אמר טאפש - ואלו לא המקרים היחידים. במחלק הנוער של משטרת מרחב יפתח שבתל אביב התקבלו עוד תלונות של תקיפה על ידי צעירים.

בין המקרים רוכב אופניים חשמליים בן 16 שהתנגש במכונית. כשהנהגת וחבר שלה יצאו לעזור, הנער הזעיק את חבריו, שהתנפלו על בני הזוג. "זה היה הדבר הכי מפחיד שעברתי בחיים שלי", סיפרה הצעירה שהותקפה. "גם צעקתי לעזרה ויצאו אנשים אבל אף אחד לא עזר". לאחר חקירה המשטרה הצליחה להגיע אל כל העבריינים, ובשבוע שעבר הוגשו כתבי אישום נגד כל המעורבים.