"הקימו פרופילים פיקטיביים", "גנבו כרטיסי אשראי": שני תושבי כרמיאל בני 18 ו-20 מואשמים שהקימו פרופילים פיקטיביים, גנבו כרטיסי אשראי מלקוחות והונו אותם בסכום של כ-100 אלף שקלים. השניים, כך לפי כתב האישום, פתחו חשבונות פיקטיבים בפייסבוק למכירת טלפונים ניידים, גבו תשלום מהלקוחות - ולא סיפקו אף תמורה.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

מכתב האישום שהוגש הבוקר לבית משפט השלום בעכו עולה כי השניים הונו עשרות אנשים באמצעות פרופילים פיקטיביים שהקימו תוך שהם גובים מהם עשרות אלפי שקלים, בתמורה לטלפונים ניידים שלא סופקו.  

כך פעלה השיטה: גולשים בפייסבוק פנו לצעירים בצ'אט לגבי רכישת טלפונים, שאותם הוציאו למכירה ולאחר מכן ההתכתבות הייתה ממשיכה בוואטסאפ, כשהשניים הסוו את מספרי הטלפון האמיתיים שלהם. בהתכתבות דרשו הנאשמים מהקונים צילום של הכרטיס אשראי ואת צילום תעודת הזהות או רשיון הנהיגה.

ההתכתבות בין הנאשמים ללקוחות‎
ההתכתבות בין הנאשמים ללקוחות‎

במידה ולקונה לא היה אשראי, היו משכנעים אותו למסור להם את הקוד האישי שלהם למשיכת מזומנים מהכספומט ללא הכרטיס. כדי לשכנע את הלקוח התמים שמדובר בעסקה תקינה - הם גם שלחו אליו לטלפון הנייד קוד אימות פיקטיבי כחלק מאישור עסקת הרכישה לכאורה.

במקרה אחד אף ציינה אחת הנשים שנעקצו, כי ביטלה את השירות של משיכת מזומנים ללא כרטיס האשראי וביקשה לשלם לשליח שיביא לה את הטלפון במזומן, אך הנאשם טען בפנייה שבשל נגיף הקורונה לא ניתן למסור מזומנים לשליח ושכנע אותה לחדש את השירות של משיכה ללא כרטיס וכך עשתה. ניתן לראות את חילופי הדברים בין השניים בצילום מסך של שיחת וואטסאפ ביניהם. 

ההתכתבות בין הנאשמים ללקוחות‎
ההתכתבות בין הנאשמים ללקוחות‎

בסעיף אחר בכתב האישום, מתואר כיצד הנאשמים היו עוקבים אחר הדוור שחילק את המכתבים לתאי הדואר ולאחר החלוקה היו פורצים לתאי דואר וגונבים כרטיסי אשראי חדשים שנשלחו לבעליהם. לאחר מכן, השניים אף היו שבים לאותו תא דואר במטרה לאתר את המכתב הכולל את הסיסמא להפעלת הכרטיס אשראי.

ממשטרת ישראל נמסר: אנו קוראים לציבור שלא למסור סיסמאות אישיות של כרטיסי האשראי ושל חשבון הבנק לאף גורם וממליצים שלא להעביר תשלום עבור מוצרים המוצעים למכירה ברשתות החברתיות טרם קבלת המוצר והשלמת העסקה במלואה.